en-...aj v tom najhoršom - Gabrielle Bernátová

04/05/2017

Přes všechny překážky života

Na konci prvního dílu jsme se dozvěděli, že Sabínin bratr Chris má dceru. Desetileté Christine zemřela matka na leukémii a jediný, kdo se o ní může posarat, je její otec. Pro Chrise a jeho přítele Danyho je to zpočátku šokující zpráva. Jsou spolu teprve krátce a po zveřejnění jejich vztahu musí čelit další ráně osudu. Dokáže jejich vztah přestát takovouto zkoušku, aniž by je to rozdělilo?

Sabína je s Kingom více než šťastná. Lepšího chlapa si k sobě nemohla přát. Jsou svoji a očekávají přírůstek do rodiny - přesněji řečeno dva přírůstky, jelikož Sabína čeká dvojčata. Štěstí jim přejí všichni kromě Kingovi matky, která nemůže Sabínu ani vystát a chce je od sebe rozeštvat. Pro svého syna chtěla úplně jinou budoucnost po boku úplně jiné ženy. Nedobré vztahy s tchyní by ale nebylo to nejhorší s čím se mladý pár potýká. Sabína řeší mnohem závažnější problém. Selhávají jí ledviny a není jisté, zda děti donosí...

Prečo Boh vždy kladie ľuďom pod nohy prekážky? Prečo chce, aby ich zdolávali a trápili sa? Má z toho pôžitok alebo im chce ukázať, čo si majú vážiť? (s. 140)

Chris s Danym a Christine přijedou z Ameriky na Slovensko, aby byli pro Sabínu podporou. Ne všichni jsou však jejich vztahu nakloněni. Stále se najdou tací, kterým předsudky zastírají jejich zdravý rozum.

Autorka se nebojí ve svých knihách psát o tématech jakými je homosexualita, anorexie či potrat. Potýká se s tím opravdu skvěle a knize to nijak neškodí. S knihy na nás srší spousta emocí, kterým se nelze ubránit. Po celou dobu budete zatajovat dech a držet našim hrdinům obě pěsti.

Gabrielle Bernátová v této knize rozvinula charaktery svých postav, a tak nám mohly více přirůst k srdci. Čím více jsem poznávala Sabínu, Kinga, Chrise, Danyho, jejich rodinu a přátele, tím více jsem si připadala, že mezi ně patřím. Postavy působily uvěřitelně natolik, že bych se nedivila, kdybych je potkala někde na ulici. Životní příběhy jsou mnohdy spletité, ale když lidé budou držet při sobě, tak nic není nemožné.

"Milujem ťa, Sabína. Si moja. V dobrom aj v zlom. Nezabúdaj na to, láska moja."
"Aj v tom najhoršom?" opýtá sa razom.
"Aj v tom najhoršom," odpovie bolestne. (s. 138)

Gabrielle si mě druhým dílem naprosto získala. Už první díl byl pro mě příběhově silným dílem a dvojka nejen že za jedničkou nezaostává, ale dokonce ji pokořuje. V knihách ze všedního bytí není totiž potřeba velkých hrdinů a drakobijců, protože my všichni, lidé, jsme hrdiny pro ty, kteří nás mají rádi a záleží jim na nás. V dobrom aj v zlom a ...aj v tom najhoršom jsou příběhy o životě, o mezilidských vztazích, o lásce a přátelství. Gabrielle Bernátová píše velice čtivým stylem, kterým si vás podmaní natolik, že nebudete schopni knihu odložit. Vřele doporučuji především ženám a dívkám, ale třebas i nějakému tomu muži, kniha není tolik přeslazená, aby byla určena primárně jen ženám.

Pokud jste si stejně jako já oblíbili autorku, tak zpozorněte - vydavatelství Magna v květnu 2017 vydá její další knihu s názvem Dedička. Recenze je rozhodně v plánu a stejně tak i další soutěž, takže sledujte náš blog a facebook.


Název: ...aj v tom najhoršom
Autor: Gabrielle Bernátová
Nakladatelství: Marenčin PT
Místo vydání: Bratislava
Rok vydání: 2016
Vydání: 1.
Počet stran: 224
ISBN/EAN: 978-80-8114-665-7

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Magna