Žhavé novinky!

Karolina Světlá by koncem února letošního roku oslavila již 190. narozeniny. Národní muzeum se proto rozhodlo uspořádat v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur speciální program, který návštěvníkům přiblíží osobnost této jedinečné ženy. Program s názvem Karolina 190: spisovatelka - aktivistka - žena proběhne už tuto sobotu...

Příběh o mladém čarodějnickém učni Harrym Potterovi zasáhl celý svět. Od roku 1997, kdy byl publikován první díl tehdejším malým nakladatelstvím Bloomsbury v nákladu 500 kopií, uběhla už dlouhá doba. Dodnes byl příběh přeložen do 73 jazyků, a především byl mistrně zfilmován. Vydejte se s námi po stopách nejznámějších míst v Británii. Tak jdeme na...

Když se řekne nejstarší román na světě, co se vám vybaví? Mnohým by jistě v mysli vytanula antická či egyptská díla, některým i hrdinské ságy. Nebyli byste od pravdy příliš daleko. Za nejstarší román na světě je označována rozsáhlá japonská sága Příběh prince Gendžiho. Dosud však nebylo vyprávění kompletní, nedávno se ale v pozůstalosti jedné...

Stephena Kinga snad ani netřeba představovat - král hororu, mistr hrůzy a pán strachu! Je velice potěšující, že zplodil svého důstojného následníka. Jeho syn Joe Hill jde totiž krok za krokem (strach za strachem) v otcových šlépějích.

Poznamenejte si datum 12. listopadu 2019, protože tento den se na Václavském náměstí v knihkupectví Luxor odehraje setkání s americkou spisovatelkou Colleen Hoover. Autorka bude představovat svoje dvě nové knihy Na obtíž (právě vyšla) a All Your Perfects.

Jak se v dnešní době vyhnout závislosti na digitálních technologiích a zároveň úspěšně zahnat nudu při cestování veřejnou dopravou? V londýnském metru nyní cestujícím krátí čas automaty na povídky.

Koncem podzimu minulého roku vyšla u nakladatelství Elist v reedici kniha Anjeli noci, kterou si čtenáři poprvé mohli přečíst v roce 2010. Letos na jaře se nakladatelství CooBoo rozhodlo vydat na Slovensku další dílo spisovatelky Miroslavy Varáčkové v novém kabátě. Tentokrát se na řadu dostala Láska z ulice, která byla poprvé vydána v roce 2014.

Od 1. do 3. března můžete navštívit knižní festival plný přednášek, workshopů a autogramiád. Odnést si můžete spoustu knih a zážitků. Akce se bude konat v Ostravě na Černé louce v pavilonu A. Vystavovat zde budou různí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.