en-Dedička - Gabrielle Bernátová

07/06/2017

Rodina, klany, vášeň a břemeno... vstupte do mafiánského prostředí

V novinách vychází články informující o obávaném bossovi slovenského podsvětí. Peterovi Vaculíkovi to hatí jeho plány. Nenechá nikoho, aby vypouštěl ven citlivé informace. Autor článků se skrývá pod pseudonymem, ale pro Petera není těžké dopátrat se, o koho jde. Musí se této osoby co nejrychleji zbavit.

Veronika Herianová, Vera, strávila své dětství v dětském domově. Po odchodu z děcáku vzala život do vlastních rukou. Co jiného jí také zbývalo, když byla na všechno sama. Rodina se od ní distancovala a jedinou rodinou se stali její přátelé Simona a Roman. Veronika si bedlivě střeží svoje soukromí a důvěru nerozdává na každém kroku. Je jen pár lidí, kterým může věřit a ani ti neznají celou pravdu. Vera má totiž nebezpečnou práci - dodává do novin fotky a články o tom, o se děje v podsvětí.

Mať rodinu a starať sa o ňu je výsadou tých, ktorí si dostatočne vážia, čo sa im ponúka.

Postava Veroniky Herianové mi hodně sedla. Není to ten typ hrdinky, která by si na všechno neustále stěžovala a ostatní by museli rozhodovat za ni. Mladá tmavovlasá vysokoškolačka si totiž umí vážit sama sebe. Vera je nádherná žena, vzhledově možná až příliš dokonalá, takže se není čemu divit, že je středem pánské pozornosti a chlapi se na ni lepí jako vosy na med. Ovšem Vera není pro vztah stavěná. Žádná známost se nikdy nestala dlouhodobější. Také se mi líbil její soucit a to, jak se starala o Karola, kterému život nepřihrál dobré karty a skončil na ulici.

Peter Vaculík je idol, který neponechá žádnou ženou chladnou. Má svá tajemství, tak jako každý, jen ty Peterovi jsou o trošku temnější. V dětství byl svědkem smrti svých rodičů, a to mu způsobilo šok na hodně dlouhou dobu. Noční můry ho neustále pronásledují.

Perspektivy obou postav se pravidelně střídají a poskytují nám dostatečný prostor udělat si o každé z nich určitou představu. K tomu nám napomáhá dostatečné množství vnitřních myšlenkových pochodů. Přitažlivost mezi Peterem a Verou je doslova magnetická. Mezi těmi dvěma to dost jiskří.

Dedička je plná zvratů, nečekaných odhalení, intrik a machinací. Autorka se nebojí pořádné akce a také poteče krev.

"Prečo... to... robíš?" dostane zo seba a otupelo k nemu dvíha oči.
"Já len plním príkazy. Nemal si sa k nej priblížiť!"
Pohľad na chlapa stojaceho nad ním s očami plnými chladu a bezcitnosti sa mu vrývá do mysle.
"Povedala,...že... nikoho... nemá..." vypľuje z úst krv. "Kto... si?"

V knize nalezneme vše, po čem naše srdce prahnou. Máme zde napětí, intriky, mafiánské prostředí, romantiku, erotiku a akci. Autorčin styl je svižný a dynamický, takže se při četbě nemáte šanci nudit. Až do samého konce hltáte stránku po stránce, abyste se dočkali konečného rozuzlení. Také volba mafiánského tématu přináší něco jiného, něco přitažlivého. Dedička se dočkala v tomto roce druhého vydání, které si vzalo na starost začínající slovenské nakladatelství Magna. Jedná se o první knihu tohoto nakladatelství, které se rozhodlo vsadit na příběh Gabrielle Bernátové a rozhodně neudělalo chybu!


Název: Dedička
Autor: Gabrielle Bernátová
Nakladatelství: Magna Publishing s.r.o.
Místo vydání: Trnava
Rok vydání: 2017
Vydání: 1.
Počet stran: 244
ISBN/EAN: 978-80-89917-08-2

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Magna.