en-Dívka v ledu - Robert Bryndza

17/04/2017

Měla dokonalý život, ale nic netrvá věčně...

Byla mladá, byla krásná, pocházela z bohaté a vlivné rodiny a nejen to, také se měla již brzy vdávat! Její život byl podle všeho ideální! Přesto skončila svázaná a mrtvá v ledovém sevření.

Na místo vraždy přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová, policistka s pohnutou minulostí, které byl svěřen nový a citlivý případ. Otec zavražděné totiž není nikdo jiný než mocný lobbista ze sněmovny lordů. Takže se případ musí vyřešit rychle a hlavně diskrétně! Proto se jim ani trochu nehodí do karet fakt, že vyšetřovaná vražda až podivuhodně koresponduje s nevyřešenými vraždami tří prostitutek.

Navíc Erika je velice svérázná policistka, svérázná a také moc dobrá! Nezajímá ji, kdo je kdo, jediné, o co jí jde, je vyřešení případu, a když se rozhodne vraha dopadnou, tak ho také dopadne, ať to stojí, co to stojí!

Vyšetřováni se však komplikuje ze všech stran. Klacky pod nohy Erice házejí potenciální svědkové, rodina zavražděné, která se snaží vyhnout medializaci, podezřelí, ale dokonce i lidé z jejích řad. Někdo totiž nestojí o to, aby se byť jen zapochybovalo o vzorné minulosti zavražděné.

Avšak jak už to bývá - "Sovy nejsou tím čím se zdají být". Vrahem může být kdokoli a nikdo se před ním neschová. Dokáže detektiv Fosterová vraha dopadnout včas, bude mrtvých přibývat? Nebo ji doženou stíny minulosti? To vše Vám Dívka v ledu prozradí až na samém konci!

Dlouho jsem kolem téhle knihy chodil, ale její mediální masírka mne od ní odrazovala. Knihy, které maji takovou propagaci přeci většinou za moc nestojí... Omyl! Jakmile jsem Dívku v ledu vzal do ruky a začetl se, nedokázal jsem ji odložit dokud jsem nenalistoval poslední stranu! Příběh má hlavu a patu, je čtivý a napětí mu rozhodně nechybí. Postava Eriky Fosterové je sympatická a nejde si ji neoblíbit. Je přímá a nic si z ničeho nedělá. Jen občas svou lidskost trochu přehání. Když na dvou stranách rozdá nějakých šedesát liber, tak si člověk říká, že být zaměstnancem londýnské policie je celkem lukrativní zaměstnání! Ale nutno podoktnout, že takto nelogických činů je v knize pomálu.

Pokud si chcete přečíst detektivku, která si na nic nehraje. Pokud si chcete přečíst něco na oddech, u čeho nebudete muset přespříliš namáhat mozkové závity. Pokud máte rádi napětí s dobře promyšlenými zvraty. Pokud máte rádi knižní postavy, které si nehrají na bohy. Pokud prostě máte rádi čistokrevné kriminálky, tak Dívka v ledu je pro Vás jasná volba!


Název: Dívka v ledu
Originální název: The Girl in the Ice
Autor: Robert Bryndza
Překlad: Kateřina Elisová
Nakladatelství: Grada
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2016
Vydání: 1.
Počet stran: 448
ISBN/EAN: 978-80-271-0370-6