en-Lovcův odkaz - Alex Drescher

20/08/2017

Lov nekončí, dokud je co lovit

Představte si následující: Jste učitel (No tak, nezabíjejte se ještě, to není to nejhorší!) - dáte facku prominentnímu frackovi - nejste učitel! K tomu všemu ještě žijete v Ostravě, ale pozor! Tohle není ta Ostrava, jakou známe dnes, tohle je temné ponuré místo bez trochy naděje, místo, kde vás za bílého dne kuchnou a lidé chodící kolem si toho ani nevšimnou, nebo možná nechtějí všimnout! ... Ne! Vážně to není Ostrava dneška! Navíc, v tomhle městě bují magie, a i když je současná Ostrava jistě město magické, má stále do města z knihy poměrně daleko! Budeme pokračovat - přišel jste o většinu přátel, co si budeme nalhávat, vždyť jste nikdy vlastně žádné ani neměl, jste skoro bez peněz a bydlíte na ubytovně, kde by se ani švábi neubytovali. A k tomu všemu po vás jdou vlkodlaci! No, není to nádherný život?

Buďme rádi, že o náš život nejde. Takhle bídně v bídném městě, v bídné zemi, bídné Evropy žije Prokop Koutný. Myslí si, že je looser... ale! Je to vlastně tak trochu looser. Jeho otec však byl někdo! Né že by ho někdo znal, ale byl někdo! Jeho otec byl jedním z nejlepších lovců budoucnosti. Ovšem co na tom, když svého syna opustil ještě předtím, než poznal význam slova otec, a teď si milostivě natáhl bačkory, aniž by ho naučil, jak to ve světě chodí. Prostě looser.

Díky otcově smrti nadešel čas, aby Prokop tak nějak zaujal jeho místo. Ale jak? Od toho tu jsou parťáci jeho otce, sice už poněkud vysloužilí, ale nikdo jiný na obzoru není. Podaří se jim Prokopa najít a vše mu objasnit dříve, nežli se ho podaří najít vlkodlakům či jiným tvorům ze světa připojeného k tomu našemu? A co na to magie? Mno, náš hrdina toho má před sebou skutečně hodně, prvně ale musí zjistit, proč po něm vlastně všichni jdou, je zde totiž tajemství, které ho může stát víc než pouhý život.

Jméno Alex Drescher (nutno podotknout, že jde o pseudonym) není jméno, které by na české fantasy literární scéně bylo úplně neznámé. Nějaká ta dílka za sebou již má, například knihy s královským prokurátorem Kloppem Yggreddadoem, já osobně je nečetl, ale líbí se mi provázanost s autorovým životem, on sám je totiž taktéž právník. Do podvědomí širšího čtenářstva se dostal ale až s knihou Tovaryš a jejím pokračováním, ve kterých jsme se už mohli setkat se světem Prolnutí.

Kniha Lovcův odkaz se veze na vlně žánru, který uvedly knihy od Larryho Correiy, je znát, že Lovci monster mohly, ale nemusely, vnuknout autorovi nápad s tématem lovu. Ať je to jak chce, tak LO byla kniha, která mne velice bavila! Byla to neskutečná jízda od začátku do konce, a i když pár hluchých míst měla, tak kulomet také přeci musí přebít, když mu dojdou náboje! Líbilo se mi vykreslení světa, kde se kniha odehrává, tím spíše že jde o místa známá. Líbilo se mi, že hlavní dějovou linii provází souběžně jdoucí příběhy, které knize dodávají na atraktivnosti. Přesto se najde pár maličkostí, které by se daly vytknout - není dobře, když se autor za každou cenu snaží být vtipný, (toho si ostatně můžete všimnout i v mé recenzi) ne všechny narážky mohou vyznít přirozeně a spíš než úsměv na tváři čtenáře mohou vykouzlit tak maximálně úšklebek. Přesto se mi kniha líbila, je to klasická braková splatter fantasy, která sice neaspiruje na knihu roku, ale jako příjemné oddychové čtení splnila to, co jsem očekával. Pevně věřím v pokračování a moc se na něj těším!


Název: Lovcův odkaz (Světla v temnotách 1)
Autor: Alex Drescher
Nakladatelství: Fantom Print
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2017
Vydání: 1.
Počet stran: 416
ISBN/EAN: 978-80-7398-382-6

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Fantom Print