en-Neuvěříte, co se stalo potom - James Goss

03/11/2018

Co uděláš pro záchranu lidstva? 

Co vše jste ochotni udělat pro dobrou věc? Darování peněz či dobrovolnické práce jsou už dávno out. Dnes frčí výzvy a videa s nimi spojená! Polejete se ledovou vodou? Dobrý! Polejete se vařící vodou? Ještě lepší! Skočíte pod vlak? Nejlepší! Hlavně se ale nezapomeňte natočit a sdílet na internetu! Proč? Protože Skandis si to přeje! Vítejte na stránkách Vadinevadi.com.

Již podruhé se knižně vracíme na střední školu Coal Hill, kde nic není tak úplně v pořádku. Opět se střetáváme s titulními postavami, které jsme si oblíbili, a znovu se po jejich boku pustíme do tak nějak mimozemských záležitostí!

Tentokrát plní stránky knihy ze série Class pomoc lidem trpícím Skandis. Co to je a jaká pomoc přijde při splnění výzev, které jsou čím dál více brutálnější, však není známo. Seraphin, jak se jmenuje hlavní tvář nadace, ale ani na okamžik nepoleví ve svém úsilí přivést další a další lidi k výzvám. Co na to ale naše parta? Tu začíná situace ve městě značně rozdělovat a zdá se, že jediná, kdo si dovede udržet zdravý rozum je April, právě z jejího pohledu je děj převážně představován. Samozřejmě se čtenáři dostane náhled na věc i od ostatních z "party". Ram, jenž byl ústřední postavou v první knize, se stále nemůže srovnat se změnami v jeho životě. Charlie a Meteusz prožívají první partnerskou krizi a Tanya díky pobláznění Seraphinem občas nemusí uvažovat zrovna racionálně.

Jedno je jisté! Ať je Skandis cokoli a ať za tím stojí jakákoli organizace, zavání to levárnou. Ponořte se do knihy a zjistěte, kde je pravda! Anebo splňte výzvu...

Série Class na našem knižním trhu zabírá tři knihy, tato je prostřední. Je výhodou, ač je vše v područí Patrika Nesse, že každý příběh má na triku jiný autor. Tak je děj v knihách různý, bez potřeby číst ten předchozí. Jedná se o uzavřené linky, nicméně se stejnými postavami a ve stejném prostředí. Ač je tedy většina věcí stejných, přesto jsou naprosto jiné.

Spisovatel James Goss není nováčkem ve světě Doctora Who, a tedy byl i vhodným kandidátem na autorství jedné z knih Class, která se do světa Doctora řadí.

Pokud jde o můj názor na knihu, těžce jsem se do ní začetl. Tak jak jsem si tento svět oblíbil díky seriálu a první knize, tak jsem o něj díky té druhé málem ztratil zájem. Naštěstí se to postupně rozjelo a napravilo straaaaašně zdlouhavý rozjezd. Nápad jako takový nebyl špatný, i když zápletka byla příšerně neoriginální a nemohu si pomoci, já v tom stále viděl jednu nejmenovanou knihu od O. S. Carda.

I když jsem se z počátku bál, aby to nebyl úplný průšvih, tak nebyl, rozjelo se to a mělo to spád, bylo to drsný, místy vtipný a hlavně to zachránila slečna Quillová! Tu miluju, jasně, mám z ní strach, ale miluju jí! Jinak bych tuto knihu zařadil mezi ty, které si člověk vlastně potřebuje přečíst, ale jednou to stačí. Jsem zvědav na třetí díl!

Název: Neuvěříte, co se stalo potom (Class 2.)
Originální název: What She Does Next Will Astound You
Autor: James Goss
Překlad: Lucie Horáková
Nakladatelství: #BOOKLAB
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Počet stran: 288
ISBN/EAN: 978-80-7529-336-7

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Slovart/#BOOKLAB.