en-Nové začátky - Lilly Lucas

20/08/2021

Po pádu se musíme znovu postavit na nohy

Každý si věci malujeme tak, jak by nám nejvíce vyhovovaly, avšak realita bývá mnohdy úplně jiná. O tom se přesvědčí i Lena, která se z Berlína vypravila na roční pobyt do USA, kde má coby au paire žít u jedné hrozně milé rodiny.

Po příjezdu do Green Valley zjišťuje, že tady žádné luxusní rooftopy nebudou a že společenské vyžití zde skýtá jeden jediný bar. Aby toho nebylo málo, tak u její hostitelské rodiny Jacka a Amy Cooperových, kteří mají malého syna Liama, má nějakou dobu bydlet také Jackův mladší bratr Ryan. Ten Leně pobyt rozhodně nehodlá ulehčit a využije každou příležitost k rozepři.

Mezi Lenou a Ryanem to však postupně začne jiskřit, ale aby měli šanci na budoucnost, tak se Ryan nejprve musí popasovat se svou minulostí. Tehdy žil jen pro lyžování. Byl úspěšným lyžařským závodníkem až do dne, kdy se stala nehoda, která vše změnila. Od té doby se Ryan stal jiným člověkem. Dokáže Lena objevit starého Ryana a zažehnout v něm nový plamen?

Navštivte Green Valley, poznejte tamní obyvatele a obdivujte krásu okolních hor.


Pořád ještě jsem nemohla uvěřit tomu, že zrovna já jsem se ocitla tady, na konci světa. Já, holka z velkoměsta, která nemůže usnout tam, kde poblíž nerachotí vlak. Která raději nastoupí do tramvaje, než aby těch dvě stě metrů ušla pěšky, a která má v telefonu pod rychlou volbou uloženo číslo taxislužby. Holka, kterou mnohem více okouzlí blikající panorama velkoměsta než jakési zasněžené vrcholky hor. Mohla jsem jen doufat, že mé rozhodnutí zůstat právě tady se později neukáže jako naprostá hloupost.


Nová romantická série Green Valley Love bude zahrnovat celkem pět titulů (New Beginnings, New Promises, New Dreams, New Horizons a New Chances), takže se máme opravdu nač těšit. Hned první kniha Nové začátky nasadila laťku poměrně vysoko.

Příběh o au paire a vyhaslé lyžařské hvězdě chytí za srdce a nepustí. Děj mě velmi dojal a rozhodně chci vědět, kam povedou další cesty hlavních hrdinů. Přestože zápletka není nijak šokující a víceméně je vyprávění postaveno na klasických klišoidních prvcích romantických titulů, tak to, co z knihy činí vskutku jedinečné dílo, je malebné prostředí Green Valley, obklopené divokou přírodou, a samotné postavy, které je velice snadné si oblíbit.

Lena mi jako hlavní vypravěčka příběhu neuvěřitelně sedla. Přestože je to holka z města, tak se po příjezdu do Green Valley poměrně rychle aklimatizovala, na nic si nehraje, nebojí se tvrdé dřiny, má rozumné názory a není přehnaně naivní. Ryan si mou přízeň získal o něco později, přesněji tehdy, kdy se přestal přehnaně litovat. Oblíbila jsem si i vedlejší postavy - Izzy a Willa -, kterým bude věnován větší prostor v dalších dílech.

Německá autorka Lilly Lucas vtiskla do knihy svou duši, její styl psaní je chytlavý a osobitý. Dialogy jsou svižné a v textu je i celá řada humorných pasáží. Rozhodně jí nejde upřít vypravěčský um, díky němuž předává dál příběh o lásce, přátelství, rodině a naději.

Pokud hledáte romantiku, při které poletují v břiše motýlci a srší barevné ohňostroje, pak je kniha Nové začátky to pravé. Bez přehánění mohu titul označit za zatím nejpovedenější romantický příběh tohoto roku.

Kniha je ode dneška dostupná v knihkupectvích, takže neváhejte a utíkejte pro ni.


Název: Nové začátky (Green Valley Love 1.)
Originální název: New Beginnings
Autor: Lilly Lucas
Překlad: Hana Chyzy
Nakladatelství: Red
Rok vydání: 2021
Počet stran: 352

ISBN/EAN: 978-80-7642-931-4 


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkujeme společnosti Knihy Dobrovský.