en-Nový seriál podle knihy Vánoční říše

14/06/2021

Stephena Kinga snad ani netřeba představovat - král hororu, mistr hrůzy a pán strachu! Je velice potěšující, že zplodil svého důstojného následníka. Jeho syn Joe Hill jde totiž krok za krokem (strach za strachem) v otcových šlépějích.

Nás zaujal již svou knihou Rohy, která byla zfilmována s Danielem Radcliffem (rozuměj Harrym Potterem) v hlavní roli. Film byl přijat dosti rozporuplně, ale nám přišel jako vážně skvělý počin na poli pohyblivých obrázků.

Nyní se filmaři zaměřili na jeho další knihu a sice Vánoční říši, ta je však natolik rozsáhlá, že by film nestačil, a tak se mu rozhodli věnovat deset hodinových dílů. V jedné z hlavních rolí se zde představí Zachary Quinto. Toho můžete milovat jako Spocka ze Star Treku, ale úchvatný byl také v různých úlohách v hororovém seriálu American Horror Story.

Seriál podle Hillovy knihy ponese název NOS4A2, což je poznávací značka automobilu značky Rolls-Royce, jež odváží cestující do "říše snů". Už podle traileru vypadá naprosto úžasně! My tedy obrovský těšing! A co vy?

Co se knih týče, za zmínku samozřejmě stojí i další jeho knihy - Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy, Černá krabice, Ohnivý muž, Divné počasí a komiksová série Zámek a klíč.


Pavel Polcar