en-Strašidelná vagina - Carlton Mellick III

11/12/2021

Tam, kde straší ve vagině, mají i žraloci koz... ňadra

Duchové existují, a to na různých místech - na hřbitovech, ve starých domech, na opuštěných lesních cestách, ve vagině jedné pohledné Asiatky, na... Co? Ano! Stacy má strašidelnou vaginu! Vycházejí z ní vskutku zvláštní zvuky, občas někoho dokonce chytne za "pindíka", přičemž vše vyvrcholí - ano jsem na toto užití slova v daném kontextu pyšný -, když z dírky jako citrón vyleze kostlivec dospělého člověka přestává/začíná veškerá legrace! Jó, v rozkroku se občas dějí divy...

Když se Steve do Stacy zamiloval, určitě ani v nejmenším nečekal, že ho bude čekat kariéra ve speleologii. K čemu jinému také přirovnat výpravu, jež ho čeká? Když se Steve poprvé vsouká do míst, kam ani slunce nesvítí, objeví celý reálný svět umístěný uprostřed Stacy. Když se mladá žena dozví, co uvnitř nalezl, naplánuje další, tentokrát důkladnější výpravu. Jak tohle asi dopadne? A kde se uvnitř dívky vzalo něco takového?

Kniha sestává celkem ze tří povídek, přičemž každá je zvláštní a každá vypráví úplně jiný příběh. Říkat, že kniha není pro každého, je dle mého soudu zbytečné, ostatně, co čekat od názvu Strašidelná vagina?


Dochází mi to. Jsem úplně celý v ní. Jsem jako penis v lidské podobě. Při téhle představě se mi postaví. V okolních masitých stěnách to začíná dunět. Slyším, jak Stacy venku zuřivě masturbuje. Všude kolem mě se jí chvěje, potí tělo.


Rád bych pro takové zjednodušené hodnocení citoval Rosse Gellera z Přátel - "Bylo to neuvěřitelný! Stal se ze mě král sprosťáren, takový oplzlosti jsi jakživ neslyšel. A mělo to postavy, zápletku, námět, myšlenku a v jednu chvíli tam byli i vesničani..."

Není třeba si nic nalhávat, prakticky celá kniha je nechutná, zvrácená a do posledního písmene dělá čest žánru bizarro fiction. Hledat v povídkách smysl a hlubší myšlenku je asi jako hledat smysl života v pomerančovém džusu, je to fajn, ale pořád je to jen vymačkaný pomeranč... Carlton Mellick III si pohrává s fantazií jak svou, tak čtenářovou, a to ve směsi hororu, groteskna a erotiky. V daném žánru se jedná celosvětově o jedno z nejlepších děl, nicméně je zcela logické, že tomu, kdo něčemu takovému neholduje, kniha příliš neřekne.

Pokud v Mellickově díle někdo hledá kvalitní literaturu, musel v knihkupectví zakopnout o bludný kořen, když mířil k polici s Jane Austenovou. I když v jejím díle by se vyprávění o vaginách vyjímalo. Lidé, kteří tuto knihu hodnotí jako odpad, asi vůbec nepochopili žánr do jehož čtení se pustili...

Celá kniha se čte jednoduše, není třeba se bát složitých formulací, ostatně něco takového by narušilo celý koncept. Postavy jsou přímočaré a jejich dialogy si jdou za svým cílem - "Máš vibrátor?" zeptal jsem se, když jsem jí vběhl do cesty. Zajímavé je, že přestože je kniha nabitá erotikou a výrazivem s ní spojeným, není zbytečně vulgární, zda je to překladem, nebo to tak Mellick napsal, nevím, každopádně to kvituji.

Co se shrnutí hodnocení týče - ústřední příběh o strašidelné vagině bych hodnotil jako průměr (3/5), druhá povídka, Porno v srpnu, byla pro mě nejslabší, nějak jsem nemohl rozhodnout, co se s její pomocí vlastně autor snažil říct, monotónnost mě nezaujala (1/5) a nakonec Fantastické orgie byly z celé knihy to nejlepší, pro mě se jednalo o jakousi pomyslnou třešničku na dortu, děj měl v daném žánru všechno, jakoukoliv sexuální nechutnost si představíte, tu v příběhu najdete, dokonalost (5/5). Celkově mi to vychází na tři hvězdy a já ještě půl přidám za originalitu a jsem nakladatelství Carcosa vděčný, že se nebáli autora protlačit na český knižní trh. A teď se už jdu vrhnout na Satanovu dceru!

===Varování ministerstva soudnosti, předem upozorňuji, že jsem se velice snažil vyhnout se v celé recenzi jakýmkoliv zdrobnělinám označujícím ženské přirození, pokud mi to však přeci jen někde uklouzlo, omluvte mne, spáchám seppuku.===


Název: Strašidelná vagina
Originální název: The Haunted Vagina
Edice: Club Bizarre (1.)
Autor: Carlton Mellick III
Autor obálky: Ed Mironiuk
Překlad: Milan Žáček
Nakladatelství: Carcosa
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Počet stran: 192
ISBN/EAN: 978-80-88243-09-0