en-Truly - Ava Reed

08/08/2021

Láska hory přenáší

Andie a June si vysnily, že budou spolu bydlet a studovat na stejné vysoké škole a v budoucnu spolu také podnikat. Člověk míní... Zatímco June dostala stipendium, Andie se bohužel nepoštěstilo. Její rozpočet je dost malý, a proto aby si holka z ranče mohla dovolit bydlet v Seattlu, přijme práci na baru v místním tanečním klubu, kde pracuje velmi pohledný, ale zato odtažitý mladík Cooper.

Cooper není zrovna dvakrát nadšený, když se Andie stane jeho kolegyní. Při pohledu na ni se mu připomíná bolestivá minulost, na níž by nejraději zapomněl. Ten její úsměv... stejný měla i Zoey... Andie vůbec nechápe, proč se jí Cooper vyhýbá, prohazuje si směny a neprohodí s ní víc než dvě věty. Komunikace je v jejich případě největším kamenem úrazu. Jak se ale blíže poznávají, začíná mezi nimi klíčit malé semínko lásky. Dají lásce šanci vykvést?


Klub je nacpaný k prasknutí, hudba mi duní v uších a potím se. Nemůžu ani slovy popsat, jak strašně mě bolí nohy, i když bych ráda. Přitom jsem na tvrdou práci zvyklá, ranč není žádná procházka růžovým sadem. ... Jack mi tu a tam zaklepe na rameno nebo na mě zamrká, říká mi, že mi to jde, a to mě motivuje. Je milý a vtipný. A Cooper? Je na zabití.


Na knižní scénu přichází zcela nová trilogie s názvem In Love od německé autorky Sabriny Scherer, která píše pod pseudonymem Ava Reed. Jednotlivé tituly série nesou pojmenování Truly, Madly Deeplya nejednomu se jistě v hlavě začne přehrávat stejnojmenná písnička od Savage Garden.

Ze začátku mi trvalo zhruba prvních cca 40 stran, než jsem se do knihy pořádně začetla, ale poté jsem ji už neodložila, jak byla neuvěřitelně čtivá. Věděla jsem, co od knihy mohu očekávat, a tak jsem také k jejímu čtení přistupovala. Chtěla jsem něco romantického, pohodového se sympatickými postavami - to vše se mi v knize dostalo. Truly má určitý přesah, kdy se v knize nakousává vážná tematika fyzického napadení. Hodnotila bych ji jako lepší průměr.

Kniha je vyprávěna ze dvou pohledů - Andie a Coopera. Oba jsem si oblíbila a chtěla jsem toho o nich vědět co nejvíc. Musím ale přeci jen přiznat, že mě Andie hrozně vytáčela se svou "úchylkou" všude všechno přerovnávat a organizovat. To kdyby udělala třeba v naší knihovně, to by mě asi trefil šlak. Jinak mě ale jako hlavní postava bavila a s její láskou k čtyřnohým chlupáčům jsem se zcela ztotožnila - psíka Ponožku si fakt zamilujete. Ještě o něco více mě bavila její nejlepší kamarádka June, která byla prostě "správňácká" a pořádně od rány. Mason, Cooperův spolubydlící, je rovněž charakter, který nejde nemilovat. Doufám, že jak June, tak i Mason dostanou v dalších dílech více prostoru. Co se Coopera a jeho citů týče, je to typický "from hate to love" příběh.


Je jedno, jak je člověk silný nebo odvážný, někdy má nad ním ten druhý tělesnou převahu a občas, ačkoliv je to iracionální, má člověk strach nebo se necítí dobře. Nechat si pak pomoct není žádná slabost. Přát si něčí pomoc taky ne.


Kniha Truly se na letní čtení hodí jako vyšitá, rozhodně ji nepřehlédněte a dejte této nadějné autorce šanci. Už teď jsem moc zvědavá, co si pro hrdiny připravila v pokračování s názvem Madly. Na Goodreads má druhý díl dokonce ještě lepší hodnocení než první a třetí díl je hodnocen ze všech nejlépe, takže mám skutečně velká očekávání.

Když to shrnu, tak cílovou skupinou této četby jsou především dívky a ženy. Kniha se po celou dobu četla velice dobře, neobsahovala zbytečné vulgarity, naopak měla chytré dialogy, nakousávala vážné téma a vyprávěla romantický příběh o zklamání, bolesti, lásce a naději. I přes mnohá klišé nezklamala a v její společnosti jsem strávila pěkných několik hodin. Za mě rozhodně doporučuji. A kdy už vyjde pokračování?


Název: Truly (In Love 1.)
Originální název: Truly
Autor: Ava Reed
Překlad: Nora Nimrichtrová
Nakladatelství: Red
Rok vydání: 2021
Počet stran: 336
ISBN/EAN: 978-80-7642-598-9


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkujeme společnosti Knihy Dobrovský.