en-Velké problémy v malém Vietnamu - František Kotleta

01/09/2016

Není Kotleta jako kotleta.

František Chop, rozuměj Kotleta, se vrací a je opět v plné síle, jen by možná nebylo od věci - vzhledem ke stavu postav v jeho knize - zauvažovat nad změnou jména. Hodilo by se možná Meatloaf, jó, sekaná, to je totiž to, co zbude z padouchů v jeho příbězích!

Velké problémy v malém Vietnamu

František Kotleta

Tomáš Kosek je zpět a vypadá to že swingers párty byla jen slabý čajíček oproti tomu, co ho čeká teď! Znám jedno přísloví "Dnes se lidé radují, když jim Asiat přinese jídlo, co ale budou dělat, až jich přijde miliarda a bez jídla?" A věřte nebo ne, vietnamský démon, který se rozhodl, že proroctví, jenž, o něm bylo řečeno, bude pravdivé, určitě žádné jídlo nenese, ba právě naopak, jídlo budeme zřejmě tentokrát my!

Představte si naprosto všední den ve všedních časech. Někdo unáší dcery politických pohlavárů a ten někdo asi nebude tak úplně obyčejný člověk, magie se vznáší ve vzduchu a pěkně štípe v očích! Magie, nebo toulen, to je jedno. Proto byla o pomoc s řešením případu požádána agentura Kouba v čele s Tý Koskem a jeho parťáky - Hortem a Gibsonem. Hned na úvod se dostáváme do Amsterodamu, kde se Gibson vydává do domu s červenou lucernou a ne, tentokrát nejde o sex! U Gibsona? Nemožné? I zcela nepravděpodobné věci se mohou stát skutečností. A přece, stačí malá návštěva bordelu a už to jede - krev, střeva, magie, démoni, mrtví i nemrtví, posedlí nemrtí, nemrtví posedlí vietnamskými démony - bože je toho tolik...

V Nizozemí se však pokazí vše, co se pokazit dá a to si, kluci, nestihli ani pořádně zahulit. Naši hrdinové jsou z případu odvoláni, ale jestli si myslíte, že to je konec a oni to vzdají, tak si pletete jablka s hruškami, nebo shemale s female... Zatímco Hort s Gibsonem řeší něco někde jinde, Tomáše kontaktuje agentka litevské tajné služby a nejsou to jen její fyzické rysy, co ho přesvědčí, aby se na případu dále podílel, i když tomu značně napomohou. Krátká scéna mezi ní a Tomášovou bývalou, která se po rozchodu, vrátila k povolání staršímu nežli samotný čas, je skvostná!

Stejně jako se kniha rozběhla, pokračuje ve stejném duchu dál, Kotleta to snad ani jinak neumí. Dostáváme se do prostředí dobře známému obyvatelům Libuše, do proslulé tržnice Sapa kde krom dobrého jídla, moudří vědí, dobrého čaje, který Vás, pomocí zvratek, zbaví veškeré magie z těla rychlostí 358 km za hodinu, seženete i zbraně všech ráží a velikostí! "!Rambo approved!"Ostatně, kdo jiný by měl pomoci v boji proti hrůzostrašnému vietnamskému démonovi, kterému nejde o nic menšího, než si podrobit celý svět a to jediným způsobem který zná, totální destrukcí, než jeho vlastní krajané?

Když už se zdá, že to vše jde jako po másle, přichází zrada. Člověka většinou zradí ti, od nichž by to nejméně čekal. Na scéně se zjevují mocní služebnící "final" Bosse, pan Žlutý a Zelený. Řežba začíná! Lidé umírají! (Někde hraje Justin Bieber?) A byla by přece škoda nechat jejich mrtvá těla jen tak ležet, proč by si je nižší asijští démoni nevypůjčili, to by byl hřích! A tak se v Praze střílí a seká a řeže a vyhazuje do povětří a staré posedlé babičky s nákupními taškami na kolečkách mlátí své mladší spoluobčany... Den jako každý jiný ne? Rád bych řekl, že když se do toho zapojí policie tak to dostane grády, ale přeci jen... je to jen policie, takže okořenit to bude muset armáda s tanky a plamenomety a jinými božími hračkami!!! Juhuuuuu!

I když se Tomáš snaží, seč mu síly stačí a přestože má po svém boku dvě ženy, které to umí jak v posteli, tak se zbraněmi, čas se naplnil, nepřátelé již sehnali tři panenské dcery vládců (Tady je vidět že jde o fikci, kde by asi v dnešní době sehnaly panny...) a tři nevěstky získají během mrknutí oka. (Žijeme v Praze v jednadvacátém století.) Podaří se konec světa odvrátit? Jde o Kotletu a u něj jeden nikdy neví!

No a kdože za tím vším vlastně stojí? Ilumináti? Zednáři? CIA? Následovníci Ashtara Sherana? Nebo třeba český Krteček? Ale kdeže... Je to ženská, je stará, je to mrcha a je rudá... a ne není to indiánka!

Proroctví, neproroctví, buď tomu věříte, nebo ne a když ne, tak to ještě neznamená, že Vás to nemůže zabít!

Prozradit víc by byla škoda, to se musí přečíst, to se musí prožít, to se musí přežít! Kniha je plná násilí a sexu, přesně tak jak to známe a jak to máme rádi! Jako hodnocení dávám 10 * z 10 *! (Zda si to vyložíte jako deset hvězdiček nebo deset řitních otvorů je už jen na Vás!) Tak hurá číst!!! Jděte už!


Název: Velké problémy v malém Vietnamu
Autor: František Kotleta
Nakladatelství: Epocha
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2016
Vydání: 1.
Počet stran: 288
ISBN/EAN: 978-80-7425-020-8