en-Vězeňkyně koruny - Jeffe Kennedy

05/03/2022

Povinnosti princezny stojí nad touhami jejího srdce

Princezna Jenna nikdy neopustila komnaty seraglia - ženské části císařského paláce, která je určena pouze pro ženy a děti. Zde vyrůstala spolu s dalšími vlastními i nevlastními sourozenci. Nepoznala dotek slunečních paprsků, slanost moře či chlad sněhové pokrývky. Byla vychovávána, aby se stala figurkou v politické hře, kde jde jen a jen o moc.

Jennina matka Hulda tajně svou dceru učila dovednostem pro svůj vlastní mocenský tah ve světě, kde spolu soupeří dvanáct království. Každý intrikuje, manipuluje a plánuje. Pozice císaře není v bezpečí, zrádci ve stínech osnují plány na jeho svrhnutí...

Mladičká princezna nikdy nebyla v blízkosti muže, její bratři se odešli vzdělávat, když jim bylo zhruba osm let, zatímco ona nesměla opustit zdi seraglia. Ačkoli rozhodně netrpěla nedostatkem, přesto hluboko v srdci prahla po něčem víc. Nadešel čas její předem domluvené svatby, ovšem veškeré romantické představy jsou po setkání s jejím nastávajícím roztříštěny na milion malých kousků. Nejen že si má vzít muže o mnoho let staršího, navíc se o něm povídá, že usmrtil své předchozí manželky. Couvnout nelze, Jenna tak doslova na vlastní kůži pocítí, jaké stvůře ji předhodili. A tak začne spřádat svoje vlastní plány. Podaří se jí vymanit z područí masochistického manžela? Pozná, jaký svět tam venku doopravdy je?


"Lehké bičování," nařídila císařovna Hedě. "Žádné jizvy, ale postarej se, ať to bolí. Je čas, aby se má dcera naučila něco o bolesti. Musí dostat na pamětnou, avšak pochybuji, že ti to dá příliš velkou práci vzhledem k tomu, jak moc byla hýčkána."


Vězeňkyně koruny je prvním dílem série Kroniky Dasnarie, jež bude dohromady čítat tři knihy. Jeffe Kennedy je americká autorka, která si mimo jiné libuje v psaní erotických romancí. Jak se jí podařilo propojit romantiku s fantastikou?

Očekávání bylo opravdu veliké, o to více jsem byla bohužel zklamána, že nebylo naplněno. Těšila jsem se na neotřelý fantasy román s prvky romantiky. Fantastické prvky byly v příběhu téměř nulové, žádné nadpřirozeno, pouze intriky a příběh o princezně, která se chce vymanit ze zlaté klícky a jež naráží na krutou realitu. Co však nebylo naplněno v díle prvním, bude doufám o to více v dílech dalších.

Autorka chtěla čtenářům přiblížit uspořádání dvora, tomu věnovala převážnou část knihy, ta na mě působila místy už zbytečně zdlouhavě, také jsem se mezi jednotlivými příbuzenskými vztahy občas ztrácela, nebylo by tak od věci zahrnout například jmenný rejstřík. Rovněž je škoda, že na začátku nebyla nějaká ta mapka. V druhé polovině však dochází ke zlomu, zde už stránky ubíhaly podstatně rychleji. V knize je patrný kontrast mezi přepychem v paláci a skutečným životem za hradbami. Princezna Jenna poznává, že aby měla vůbec nějaké šance na přežití, pak se musí co nejrychleji naučit, jak to ve světě chodí.

Co musím vyzdvihnout, je neskutečně krásná obálka, za kterou je podepsaná Zuzi Maat. Naprosto dokonale vystihuje princeznu Jennu. Snoubí se v ní křehkost, ale zároveň také bojovnost.

Kniha Vězeňkyně koruny cílí převážně na ženské publikum. Uvidíme, kam se děj posune v pokračování s názvem Vyhnankyně moří a zda čtenáři dostanou více akce a dobrodružství.


Název: Vězeňkyně koruny
Originální název: Prisoner of the Crown
Série: Kroniky Dasnarie 1.
Autor: Jeffe Kennedy
Překlad: Petra Kubašková
Nakladatelství: Fantom Print
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Počet stran: 240
ISBN/EAN: 978-80-7594-101-5