en-Kluci a děvčata, milujte zvířata...

05/07/2020

Dnešní článek nebude tak úplně knižní, ale na druhou stranu, co by byli knihomolové bez svých zvířecích miláčků... Dnes  vám představíme několik málo zvířátek, které nám dělají každý den o něco více radostnější a nejen nám!


Spisovatelka Markéta Harasimová nedávno přišla s knihou Z deníku kočičky Ťapičky. Dětské knížky máme mooooc rádi. Obzvláště, když se jedná o knížky se zvířátky. Něco málo o knize se dozvíte z naší recenze a také z rozhovoru se samotnou autorkou.

Ťapička má svůj živý předobraz, stejně tak Balónek. Markéta byla tak hodná a podělila se s námi o fotografie těchto dvou chlupáčů. :)


My samozřejmě také milujeme zvířátka hrozně moc! Máme doma staršího pejska, Ross je už důstojný osmnáctiletý pán, u kterého si občas říkáme, že nás snad i přežije. :) Také máme doma plaza s nezvyklým jménem pro toto stvoření, ale on ten náš Hroznýš královský je prostě jasná Leontýnka. 

Své místečko u nás mají i menší zvířátka - no menší... jedno naše morče by vydalo za dvě normální, ale pořád jsou to pro nás malincí miláčci. Žijí u nás dvě morčecí dámy s panem "kválíkem". Může se zdát, že černobílá Cornelie se zrzavou Amálkou žijí v pánském područí, ale náš králík Max je tak trošku stoupa, a tak si ty dvě z něho dělají podložku, matraci a vlastně mu lezou až na hlavu, doslova.

No a nakonec vám představíme nejnovějšího člena rodiny. Je jím naše malá britka, ctihodná císařovna Sisi. Jsou jí tři měsíce a už teď je to jasná vládkyně domácnosti. Tenhle malý ďáblík si okamžitě získal naše srdce a každý den se těšíme, až nám bude dělat radost (občas i starost) a my budeme dělat vše, aby u nás měla krásný život!

Kámoši jak blesk jsou kočka a pes!