Z deníku kočičky Ťapičky - Markéta Harasimová

19.03.2018

Ťapička a její nový domov

Jmenuji se Ťapička a jsem bílé koťátko s šedými proužky na zádech a na ocásku. Mám zelené oči a hnědý čumáček a jsou mi dva měsíce.

No řekněte, kdo by se do takového kotěte nezamiloval?

Ťapička je na cestě do svého nového domova. Je celá nedočkavá a těší se na nové kamarády. Přivítání od nových spolubydlících se však nedočká. Kočky Píša a Týnka se k ní chovají jako k vetřelci a Ťapička je z toho smutná. Pak ale dvounozí přinesou další koťě - Balonka. Dříve než se k němu ale naše koťátko dostane, vezmou si ho do "parády" Píša s Týnkou a pořádně ho vyděsí. Balonek se ve strachu ožene packou přímo po Ťapičce. Co myslíte, získá Ťapička nového kamaráda? Jste zvědaví, jaká dobrodružství malé kočičky čekají? Jedno prozradit můžeme, bude jich spousta! Tak honem, ťapity ťap pro knihu.

Roztomilá knížečka Z deníku kočičky Ťapičky osloví nejen děti, ale i dospělé. Jen co knihu otevřete a začnete si v ní listovat, okouzlí vás nádherné ilustrace, které má na svědomí ilustrátorka Barbora Kubátová. Obrázky text doprovází a společně tvoří krásný celek. Ťapička je jako stvořená pro trávení nezapomenutelných chvil s vašimi dětmi.

Markétu Harasimovou mnoho žen jistě zná jako autorku románů pro ženy. Z deníku kočičky Ťapičky je její první knihou z naprosto odlišného žánru, a to knihou literatury pro děti. Na několika málo stránkách autorka předvedla, že dokáže zaujmout nejen dospělé publikum, ale dokáže zasáhnout i dětské duše. Markéta Harasimová totiž dokáže psát s citem, emotivně a zábavně. Byl to jistě riskantní krok do jiných vod, ale rozhodně se vyplatil. Doufám, že se od autorky dočkáme více takových knížek.

Pohádka o kočičce Ťapičce má vícero využití a vede své čtenáře ke kreativitě a přímo je zapojuje. To velmi oceňuji. Kniha totiž obsahuje omalovánky, hlavolamy a mini křížovky. Interaktivní knížky mám moc ráda, jelikož podporují imaginaci dítěte a dospělé zase navrací o několik let zpět. Písmo je dostatečně velké a užitý jazyk je spisovný, takže pro první čtení je příběh naprosto ideální. Knížka by rozhodně neměla chybět v žádné domácnosti. Pokud chcete naučit děti milovat knížky a rozvíjet jejich myšlení, tak je Ťapička pro tyto účely jako dělaná. Nad knížkou jsem strávila jeden příjemný večer a těším se, až ji jednou budu předčítat svým dětem.

Název: Z deníku kočičky Ťapičky
Autor: Markéta Harasimová
Nakladatelství: Bookmedia
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Počet stran: 96
ISBN/EAN: 978-80-88213-10-9

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Bookmedia a autorce Markétě Harasimové.