Pravda, nejsme žádní velcí spisovatelé, do Hemingwaye či Atwoodové máme oba daleko, nicméně naše novinářská a redaktorská činnost má ke knihám velice blízko a sem tam se naskytne příležitost na nějaké té knize se podílet. Níže vám představíme publikace, u nichž se nám dostalo té cti a můžeme být vedeni jako spoluautoři. 


50 největších panovníků Evropy - Od Alexandra Velikého po Alžbetu II.

Autoři: Pavel Šmejkal, Jan Kukrál, Dagmar Garciová, Pavel Polcar & Václav Roman

Anotace: Kdo pařil mezi nejvýznamnější panovníky Evropy? A kdo byl naopak nejmocnější? Kniha Největší panovníci Evropy vám umožní nahlédnout do zákulisí mocenských bojů, které po dlouhá léta utvářely podobu Evropy. A že to nebyla vždy cesta mírumilovná, ale politika šířící se i krví a mečem, je nasnadě. Kdo z panovníků tedy při snaze zvětšit svůj vliv preferoval boj, a kdo naopak třeba tzv. sňatkovou politiku? Kniha podrobně přináší vskutku barvitý a neotřelý pohled na životy těch nejznámějších panovníků či celých panovnických dynastií, které ve své době ovládaly Evropu. Poznejte jejich příbuzenské vztahy nebo před světem ukrývaná rodinná tajemství. Do detailu zpracované životopisy slavných vládců jsou napsány velice čtivou formou, jež vás vtáhne do děje a nepustí.

Bibliografické údaje: 
Žánr: Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno: 2020, RF Hobby
1. vydání originálu: 2020
Počet stran: 244
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-907772-2-4


Autem po Evropě

Autoři:  Pavel Šmejkal, Jan Kukrál, Dagmar Garciová, Pavel Polcar & Václav Roman

Anotace: Přehledný průvodce Autem po Evropě rozhodně nesmí chybět v knihovně žádného řidiče, který se chystá vyrazit autem na zahraniční dovolenou. Jen zde se totiž detailně dočte o všech požadavcích, které jednotlivé státy po řidičích vyžadují. Kniha tak může pomoci ušetřit nemalou částku za případné pokuty. Neocenitelným pomocníkem se stane při nečekané události, neboť přináší kontakty na osvědčené místní havarijní služby nebo na nouzové linky českých vyslanectví či konzulátů. Publikace také obsahuje nabídku mnoha zajímavých tipů na výlety. A na své si přijdou třeba milovnici dobrého jídla, neboť pro ně jsou připojeny tipy na nejtypičtější místní speciality.

Bibliografické údaje:
Žánr: Literatura česká, Cestopisy a místopisy, Turistický průvodce
Vydáno: 2020, RF Hobby
1. vydání originálu: 2020
Počet stran: 192
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-907772-0-0


Nejtajemnější místa světa

Autoři: Pavel Šmejkal, Olga Šolcová, Martin Janda, Jan Kukrál, Dagmar Garciová, Pavel Polcar & Jan Martinec

Anotace: Kdo by se nechtěl podívat do záhadných míst? Nová kniha Nejtajemnější místa světa nabízí pohled na ty největší záhady, s nimiž se lidstvo dodnes potýká. Čtivou formou přiblížené tajemné stavby, jejich technologie či posvátná místa každého přitáhnou a nepustí, dokud nedočte poslední stránku. Kniha se díky svému poutavému zpracování stane bestsellerem na českém záhadologickém trhu. Každý čtenář si najde právě tu svoji záhadu, která jej doslova uhrane. Nejtajemnější místa světa nabízejí netradiční pohled na vskutku netradiční místa! Obří záhady, nečekané technologie, překvapivé postupy, dráždivá tajemství, to všechno a ještě mnohem více nabízí novinka vydavatelství RF-Hobby Nejtajemnější místa světa.

Bibliografické údaje:
Žánr: Mytologie, Pověsti, Záhady
Vydáno: 2020, RF Hobby
1. vydání originálu: 2020
Počet stran: 244
Jazyk vydání: český
Edice: Enigma
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-907772-1-7 


Přelomové události českých dějin

Autoři: Pavel Šmejkal, Olga Šolcová, Martin Janda, Jan Kukrál, Dagmar Garciová, Pavel Polcar & Jan Martinec

Anotace: Nevelký stát uprostřed Evropy byl nejednou v centru nejen evropského, ale doslova světového dění. Přes toto území se nesčetněkrát přehnaly cizí armády, bylo několikrát okupováno, lidem byla vnucována víra, politické přesvědčení, cizí jazyk... Navzdory tomu všemu však dokázali Češi své území uhájit a místo na evropské mapě si vydobýt. Cesta k tomu však nebyla vždy zcela přímá a snadná. Dokázali byste od doby, kdy na Moravu dorazili Cyril s Metodějem, vybrat nejdůležitější mezníky, které se v naší historii odrazily a které formovaly charakter českého národa? Nová kniha z vydavatelství RF Hobby nabízí pohled na ty opravdu největší milníky našich dějin. Podívejte se na hvězdné chvíle, kdy jsme určovali běh dějin, ale i na okamžiky, kdy k zániku nejen státu, ale celého národa chybělo jen málo... A pak se rozhodněte, která událost je tou skutečně nejdůležitější!

Bibliografické údaje: 
Žánr: Literatura naučná, Historie, Encyklopedie
Vydáno: 2020, RF Hobby
Originální název: Přelomové události českých dějin
Počet stran: 244
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 977-1214-951-12-9


Velká kniha záhad

Autoři: Pavel Šmejkal, Olga Šolcová, Jan Kukrál, Dagmar Garciová, Pavel Polcar & Václav Roman

Anotace: Dějiny Země a lidské existence jsou plné záhad. I když to na první pohled nevypadá, nad některými stále zůstává doslova rozum stát a nikdo je zatím nedokáže uspokojivě vysvětlit. Jak je možné, že se například archeologům podařilo objevit předměty, které prokazatelně v dané době existovat nemohly? A opravdu už někdo potkal třeba yettiho, viděl čupakabru nebo lochnesku? Proč jsou místa, kam se lidé dnes bojí vkročit, přestože kdysi kypěla bujarým životem? Může nás někde nečekaně zaskočit zjevení, poltergeist, přízrak či snad dokonce duch? To všechno a ještě mnohem více nabízí nová kniha, která přibližuje mnohá skutečně temná tajemství a záhady...

Bibliografické údaje: 
Žánr: Literatura faktu, Esoterika, astrologie, okultismus, Záhady
Vydáno: 2020, RF Hobby
1. vydání originálu: 2020
Počet stran: 244
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-907772-5-5