Není les jako les, na to pamatujte. Jsou lesy, kam se jezdí tábořit, lesy, které jsou ideální pro sběr hub, lesy, jež slouží jako balzám na nervy při snaze vymanit se každodennímu shonu... Aokigahara však není ani jedno, je to totiž les, kam se chodí umírat!

Přestože pohoří Tribeč svou pověstí straší již téměř sto let, do povědomí českého čtenáře se vepsalo víceméně až po knize Jozefa Kariky Trhlina. Tento krajinský celek, kde se záhadně ztrácejí lidé, najdeme na Slovensku v okresech Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce a Partyzánske. Vzhůru na cestu.

Co je děsivějšího než mrtví lidé? Nemusíte odpovídat, to je přece jasné - stovky a stovky panenek, jejichž nejlepší léta zakryl prach a bahno... Jsou to přesně místa, jako je Ostrov panenek, která lákají návštěvníky svou podivností, mystikou a vizí dávné tragédie. Je načase se nalodit a na ostrov, nedaleko víceúčelového stadionu Estadio Azteca,...

V severní části Itálie, východně od jezera Como v horách Cortenova, leží ruina domu, který byl ve své době jedním z nejvýznačnějších v celé zemi. Vila de Vecchi, známá také jako Červený dům, je dnes pustá... Nebo ne tak úplně?