Bude o letošních Vánocích sněžit?

01.02.2019

Popularita knih od amerického spisovatele Johna Greena se stále drží na špici. Začalo to Hledáním Aljašky (originál 2005, překlad 2013) a pokračovalo přes Papírová města (originál 2008, překlad 2014) a Hvězdy nám nepřály (originál 2012, překlad 2012). Nejnovější knihou, která vyšla v českém překladu, je Jedna želva za druhou (originál 2017, překlad 2018).

John Green se mimo jiné podílel i na vzniku povídkové knihy Sněží, sněží... (originál 2008, překlad 2012), jež se skládá ze tří vánočních příběhů. Spoluautory jsou Lauren Myracle a Maureen Johnson. Právě tuto knihu se stanice Netflix rozhodla letos převést do filmové podoby. Informaci stanice uvedla ve své tiskové zprávě.

Filmová práva byla zakoupena jinou stanicí již v roce 2014, ale nakonec se od realizace upustilo. Netfilx má však pro letošní vánoční sezónu jasno. Mezi hlavními herci bude i Kiernan Shipka, která se v minulém roce blýskla v seriálové roli Sabriny.

Anotace knihy Sněží, sněží...: Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...

Dagmar Garciová