Chainsaw Man 1: Pes a motorová pila - Tacuki Fudžimoto

21.09.2022

Manga s vůní benzinu, pokácených stromů a mrtvých ďáblů

Může existovat přátelství mezi klukem a jeho psem? Zcela určitě! A může fungovat přátelství mezi klukem a jeho ďáblem? To teprve uvidíme... Dendži sice ztratil svého otce, ale zase získal jeho dluhy, a to se vyplatí! Společně se svým roztomiloušem Počitou, jenž má místo čumáčku ňuňu motorovou pilu, loví pro Jakuzu zatoulané ďábly, aby splatil otcův dluh.

Jedno spojenectví možná musí z logiky věci skončit, to ale jen prohloubí spojenectví druhé, z kluka a štěkajícího ďáblíka se stává jeden... stává se z nich Chainsaw Man! Dendžimu se tak otevírá úplně nový svět, svět plný chlebů s marmeládou, dívčích objetí a sahání na jejich prsa. No a taky se v něm sem tam loví jiní ďáblové a démoni. Asi mi neuvěříte, že v komiksu nebyl zraněn ani jediný pes, že?

Co by na to řekl Zdeněk Srstka?


Zapomněl jsi snad, že ses stal mým mazlíčkem?
Odpovědi jsou buď ano, nebo haf.
Nestojím o psa, co říká ne.

Nová manga série Chainsaw Man vtrhla na knižní pulty a je připravená doslova rozsekat své čtenáře. Zapomeňte na Ashe z Evil Dead, je tadyyy... Dendžiii!

První díl uvádí čtenáře do děje, ale víceméně se v něm, kromě nástupu Chainsaw Mana na scénu, nic moc nedozvídáme. Kdo jsou ďáblové a proč okupují náš svět? Na dané otázky dostaneme určitě odpovědi později. Zatím je potřeba se seznámit s ústředními postavami a vybudovat si k nim nějaký vztah.

Dendži je v nitru hodný kluk, možná trošku jednoduší, který místo bídné smrti dostal druhou šanci a práci pro Veřejnou bezpečnost. Jeho nová šéfová působí jako milá holka, ale dobře ví, co s neužitečným psem. No a jeho parťačka Power je tak trochu démonka, ale zas prý Dendžiho nechá sáhnout na prsa, a to za to stojí.

Příběh je plný akce a tak trochu mešuge humoru. Ale co by jeden mohl chtít od komiksu, kde je hlavním hrdinou, zjednodušeně řečeno, motorová pila? To však rozhodně není na škodu, díky dokonalé kombinaci společně s parádní kresbou, která se kromě jednodušších oddílů zaměřuje také na detail, nebudete vědět, jak jste se dostali na konec, a budete nutně potřebovat pokračování.

První díl mě velice příjemně překvapil, a pokud si děj udrží své kvality, stane se Chainsaw Man jednou z mých nejoblíbenějších manga sérií.


Název: Pes a motorová pila
Originální název: チェンソーマン
Autor: Tacuki Fudžimoto
Série: Chainsaw Man 1.
Nakladatelství: CREW
Překlad: Michala Kropáčková
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Počet stran: 196
ISBN: 978-80-7679-251-7