Cup of Style 2018 - Lucie a Nicole Ehrenbergerovy

01.11.2017

Motivace pro každý den

Dnešní recenze bude trochu neobvyklá, protože nebude na knihu jako takovou, nýbrž na motivační diář A Cup of Style. Jedná se o motivační diář pro rok 2018, který stvořily sestry Lucie a Nicole Ehrenbergerovy. Za tento diář jsem velice vděčná, jelikož jsem typ člověka, co bez diáře nedá ani ránu, a tak se výborně využije. Nelekněte se slova motivační, s tímto diářem nudu rozhodně nezažijete a plánování se pro vás stane zábavou.

Nejprve bych v krátkosti představila dvě slečny za diář zodpovědné - Lucie a Nicole. Jsou to dvě sestry, které si společně založily módní blog a které spravují svůj Youtube kanál pod názvem Cup of Style. V blogerském světě se staly brzy populární a vybudovaly si velmi silnou základnu fanoušků, která se neustále rozrůstá. Projekt s diářem se v roce 2017 povedl a měl kladný ohlas, proto spatřil světlo světa diář pro rok 2018. Holky mají skvěle našlápnuto, tak ať se jim stále daří!

Teď už k samotnému diáři. Na začátek sepsaly Lucka s Nicol předmluvu, v níž nás seznamují se svým projektem. Následuje roční plánovač 2018 a 2019 v podobě čtverců s jednotlivými měsíci. Za ním je pak roční plánovač pro rok 2018 s možností zápisu poznámek ke každému dni, což je velice výborné pro dlouhodobější plánování, jelikož máte možnost vše pak vidět přehledně a nemusíte zběsile listovat celým diářem a hledat.

Na řadu dále přichází jednotlivé měsíce. Na začátku máte vždy uvedeno nějaký úkol, co udělat nebo napsat. Dále je měsíční plánovač a pak už jednotlivé dny. V celém diáři máte obrovský prostor na psaní a dělání poznámek, což je velmi užitečné. Já to mám třeba tak, že co si nezapíši, to mám tendenci zapomínat. Na každé dvojstraně, která mapuje jeden týden, máte po stranách extra prostor vymezený na poznámky a na opačné straně je "to do" list, kam zapisujete, co vše byste chtěli zvládnout udělat. Na konci je takové shrnutí a ohlédnutí se za uplynulým měsícem. Zhodnocujeme zde, co se nám z našich plánů povedlo splnit a co naopak ne a proč tomu tak bylo. Dále co nám daný měsíc udělalo největší radost a tři naše nejlepší zážitky. Díky tomu si uvědomíme svoje silné a slabé stránky a můžeme sami se sebou tak pracovat. Než začne nový měsíc, máme zde další prostor na poznámky. Prosinec má navíc takovou vychytávku, jakým je plánovač vánočních dárků.

Grafická podoba diáře je velmi hravá. Okamžitě vás zaujme a pracovat s ním je něco, na co se těšíte. Uspořádání je systematické a velmi praktické. Motivační diář vyšel ve dvou formátech. Menší formát je lehčí a vhodný do kabelky, ten větší je sice těžší, ale oproti tomu menšímu poskytuje více prostoru pro psaní, stává se takovým naším deníkem, ke kterému se můžeme za pár let vrátit a vzpomínat, co všechno jsme dělali.

Diář vás do ničeho nenutí a je jen na vás, jak práci s ním pojmete. Prostoru pro kreativitu je zde spousta. Já osobně se už nemůžu dočkat, až budu moci diář začít používat.

Název: Cup of Style: Motivační diář 2018
Autor: Lucie a Nicole Ehrenbergerovy
Nakladatelství: #BOOKLAB
Rok vydání: 2017
Vydání: 1.
Počet stran: 224
ISBN/EAN: 978-80-7529-480-7

Za diář děkujeme nakladatelství Slovart - #BOOKLAB.