Deset let se ségrou: A Cup of Style - Lucie a Nicole Ehrenbergerovy 

28.10.2020

Inspirace není nikdy dost 

Snad ani netřeba představovat duo mladých českých blogerek, které se pod jménem A Cup of Style věnují módě a životnímu stylu, a to nejen písmem, ale také prostřednictvím videí na Youtube.

Nicole a Lucie jsou sestry, které se jednoho dne rozhodly, že začnou blogovat. A jak to obvykle bývá se všemi začátky, tak ani tento nepatřil mezi ty jednoduché. Čekalo je mnoho karambolů, ale i drobných úspěchů. Díky tomu získávaly zkušenosti a byly stále lepší a lepší. V blogerském světě se staly brzy populární a vybudovaly si velmi silnou základnu fanoušků, která se neustále rozrůstá. V roce 2017 odstartovaly projekt s diářem, který od té doby každý rok pravidelně vychází u nakladatelství Slovart pod labelem #booklab.

V letošním roce 2020 to je právě přesně 10 let, co založily svůj blog a k této příležitosti se rozhodly vydat knihu, která je takovou upřímnou zpovědí z pohledu obou sester, které vzpomínají na své začátky a na postupné budování koníčku, z něhož si postupně díky profesionálnímu přístupu vybudovaly kariéru.

Pozorovat, učit se a růst. Věděly jsme, že nás tenhle obor baví a zajímá ze všech stran. Na Fashion Weeku jsme byly obklopeny spoustou inspirace. Mohly jsme pozorovat různé profesionály v akci a snažily jsme se nasávat, co jsme jen mohly.

Holky už nějakou tu dobu sleduji, a tak jsem byla na jejich knihu zvědavá. Po jejím přečtení jsem však pocítila určité zklamání. Přeci jenom jsem se těšila na větší pohled do zákulisí a informace, které jdou více do hloubky. Věrnému fanouškovi kniha nepřinese mnoho nových informací, bylo tam zmíněno skutečně jen pár zážitků, které byly pro mě neznáme, jinak jsem ostatní brala jako takové připomenutí.

Napříč celou knihou se blogerky střídají ve vyprávění svých zážitků a postřehů v průběhu let. Vše jde hezky chronologicky po sobě. Rozhodně se nejedná o popis všeho, nýbrž jde pouze o výběr toho nejpodstatnějšího. Každá má svůj specifický styl psaní, což jde velice jednoduše od sebe odlišit, a i kdyby čtenář váhal, kdo co napsal, tak na každé stránce je vedle číslování uvedena vždy iniciála autorky dané kapitoly.

"Není to divné, ukazovat se takhle na internetu? Koho to vůbec zajímá?" Tahle otázka se čas od času objeví.

Kniha Deset let se ségrou: A Cup of Style má poměrně krátký rozsah, klidně bych uvítala i více stran. V celkem 11 kapitolách holky popsaly jejich blogerské začátky, první kontakt s fashion světem, semestr v Anglii apod. Vyprávějí o komických a trapných situacích, také o chybách, z nichž si poté vzaly poučení. Za zmínku určitě stojí, že celá kniha je proložena hravými ilustracemi od Barbory Svrčinový neboli Báry z Nikolajky.

Za mě se jedná o odechovou záležitost, která může v mnohém inspirovat i pobavit. Obsah se nese na pozitivní vlně. Myslím si, že se kniha bude líbit zejména mladším ročníkům, ale i komukoliv, kdo začíná s něčím novým a nemá úplně odvahu udělat ten první krok. Kniha mu ukáže, že na začátku nikdo není profesionál, záleží pouze na tom, kolik úsilí a srdce do toho vloží.

Název: Deset let se ségrou: A Cup of Style
Autor: Lucie a Nicole Ehrenbergerovy
Ilustrace: Barbora Svrnčinová
Nakladatelství: #booklab
Rok vydání: 2020
Vydání: 1.
Počet stran: 138
ISBN/EAN: 978-80-7529-918-5


  Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Slovart/#booklab.