DOCTOR STRANGENEJVYŠŠÍ ČARODĚJ 1:  NAPŘÍČ VESMÍREM

06.04.2022

DOCTOR STRANGE - NEJVYŠŠÍ ČARODĚJ 1: NAPŘÍČ VESMÍREM

S novým filmem přichází i nová komiksová série Doctora Strange - a to přímo kosmická!

Doctor Strange je i u nás jednou z nejpopulárnějších postav z marvelovských hrdinů. Konkurovat mu snad může pouze Loki, ale to není tak úplně hrdina. Komiksová série Doctor Strange měla obrovský úspěch a není divu, podíleli se na ní ti nejlepší komiksoví scenáristé současnosti - Jason Aaron a Donny Cates. Dostali Doctora Strange na vrchol popularity, jenže odvyprávěli to, co chtěli, a šli dál. Čím tedy navázat?

"Marvel byl s Doctorem Strangem v docela těžké situaci," říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW. "Navázat na hit je vždycky hodně riskantní. Nakonec ale udělal dost zajímavý úkrok. Místo dalšího moderního autora sáhl po komiksové ikoně, Marku Waidovi. Člověku, který stojí jak za velkými příběhy se Supermanem, Ligou spravedlnosti či Flashem, tak především za kultovním dílem Království tvé. Byl to zajímavý tah (i proto, že ty nejslavnější díla stvořil Mark Waid pro DC), ale absolutně se vyplatil."

To, co Mark Waid s Doctorem Strangem udělal, rozhodně nebylo žádné nostalgické retro. Naopak, troufnul si posunout hrdinu zase o pořádný kus dál. Po událostech z minulých příběhů, kdy došlo k podstatnému úbytku magie, se musí Stephen Strange odhodlat k zásadnímu kroku a za pomoci Iron Mana se vydat tam, kam ještě žádný kouzelník nevkročil - do vesmíru. Doctor Strange vyráží v kosmické lodi na jiné planety pátrat po nové magii!

Bizarní nová kouzla, noví spojenci i nepřátelé - s tím vším se Strange mezi hvězdami potkává, zatímco odkrývá nikdy dříve nepoznaná zákoutí a tajemství marvelovského vesmíru. A samozřejmě i nová nebezpečí.

Strange se daleko od domova, bez své magické moci a přátel, ocitá v zajetí nepřátelské civilizace. A jeho jedinou šancí je mimozemšťanka, která má k magii dost přezíravý přístup. A aby toho neměl málo, tak je na spadnutí Válka nekonečna a Doctor Strange je nucený čelit Super-Skrullovi, který v rukou třímá mocný Kámen času!

"Mark Waid," pokračuje Petr Litoš, "přišel s výborným nápadem, který otevírá cestu ke spoustě skvělých příběhů. Střet magického hrdiny s vysloveně technologickými světy je narušením zažitých schémat a tvůrce navíc přichází s nápaditými světy a překvapivými zvraty. Ale i když je scénář skvělý, tak nesmíme zapomenout na další velký klad série, kterým je kresba Jesuse Saize. Barvitá, živá, dynamická, detailní a realistická."

Nová řada, s plným názvem Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj, bude uzavřená během čtyři knih. Čtenáři se budou moci těšit jak na zajímavé nové postavy, tak na spoustu známých marvelovských hrdinů. Série je postavená tak, aby do ní lidé mohli bez problémů naskočit bez znalosti jiných komiksových příběhů.

Řada začala vycházet už 5. 4. 2022. Tím krásně doplní nový film Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, na který už fanoušci netrpělivě čekají. Nejen, že by se snímkem měla zcela otevřít nová marvelovská etapa, ale navíc ho režíroval oblíbený Sam Raimi, tvůrce prvních Spider-Manů a kultovní série Evil Dead. On se film k nově vydané knize skvěle hodí - v obou médiích k velkému hrdinovi nepřichází žádný nováček, ale tvůrčí ikona. A doufáme, že to ve filmu dopadne stejně dobře, jako to dopadlo v komiksu.