Fly Me to the Moon 1 - Kenjiro Hata

18.01.2023

Láska až na Měsíc

Když se někdo jmenuje Nasa, je těžké jeho jméno neskloňovat ve spojitosti s vesmírem. S nejrůznějšími narážkami - a bohužel i s šikanou - se mladík setkával v průběhu celého dětství a dospívání. Není se tak příliš čemu divit, že jeho plány, co se týče vzdělání a budoucího povolání, jsou poměrně ambiciózní. Kdyby jen tušil, že k sobě přitáhne nadpozemsky krásnou a tajemnou Tsukasu, která vypadá jako měsíční bohyně. A kdo ví, možná i je...

Stačí jedno setkání na autobusové zastávce, pohled z očí do očí a pak... Nasa Yuzaki málem umře. Tsukasa Tsukuyomi však fatální srážce s kamionem zabrání vlastním tělem. Šok střídá pobláznění a Nasa touží dívku poznat blíže, ale Tsukasa mu nabídne, že s ním bude jedině pod podmínkou, že se vezmou. Nasa souhlasí, ale Tsukasa na pár let z jeho života zmizí, aby se opět objevila na prahu jeho dveří. A tak začíná jejich společná cesta plná poznávání.


...I WAS CARELESS.
JUST THEN...
...FATE HIT ME.
I CAN´T EXPLAIN IT.
SHE JUST LOOKED SO CUTE!


Fly Me to the Moon je romantickou sérií, kde se vztah mezi hlavními hrdiny bude s dalším svazkem mangy více prohlubovat. Životní timeline se neubírá dle zažitých standardů, mladý pár se nejprve vezme a teprve poté čelí realitě. Námět to není špatný, když si čtenář odmyslí, kolik je postavám let - 16 a 18. Tato absurdita a naivita je vyvážena obrovskou dávkou roztomilosti. V prvním svazku je několik ostýchavých momentů, které vyvolají u postav ruměnec na tváři a motýlky v břiše - to zkrátka k počáteční zamilovanosti patří. S hrdiny prožijeme nákup věcí do domácnosti, snídani apod.

Kresba zaujme svou jednoduchostí, důraz je kladen především na výrazy postav, které jsou, jak je v manze zvykem, velice afektované. Avšak některé panely překvapí určitou detailností, s jakou vykreslují prostředí okolo našich hrdinů.

Pokud chcete něco romantického s komediálním nádechem, přičemž v budoucích svazcích možná přijde i nějaký fantaskní zvrat, a odpustíte autorovy pár nelogičností (jako např. běh se zlomenýma nohama), pak je manga Fly Me to the Moon tím pravým.


Název: Fly Me to the Moon
Originální název:
Autor: Kenjiro Hata
Série: Fly Me to the Moon 1.
Překlad: John Werry
Nakladatelství: VIZ Media LLC
Rok vydání: 2020
Vydání: 1.
Počet stran: 200
ISBN/EAN: 978-1-9747-1749-1