Fortnite se vrací... tentokrát s Marvelem!

31.03.2022

FORTNITE SE VRACÍ - TENTOKRÁT SE ALE STŘETNE S VESMÍREM MARVELU!

Jeden z největších hitů minulého roku byla šestidílná komiksová minisérie Batman/Fortnite, ve které se Temný rytíř dostal do světa veleúspěšné počítačové hry a snažil se odhalit její principy a uniknout. Komiks přinášel nejen zajímavý nápad a hezkou kresbu, ale i kódy ke hře, díky kterým si mohli hráči pořídit nové skiny a artefakty.

Komiks byl trefou do černého nejen u nás, ale i po celém světě. Takže není divu, že se do počítačového klání zapojil i Marvel. Ten se rozhodl konkurenční DC trumfnout a v komiksu Fortnite x Marvel: Nulová válka vyšle do světa Fortnite své největší a nejpopulárnější hrdiny: Spider-Mana, Wolverina, Iron Mana a Shuri z Black Panthera.

Příběh začíná na tajemném ostrově, který je uzavřený v nekonečné válce. Tu může zastavit jen jediná věc - úlomek Bodu Nula, který uvíznul v marvelovském univerzu. Oblíbení hrdinové ze hry Fortnite vyráží, aby se pokusili najít mocný předmět dřív, než dojde ke katastrofě. Avšak naráží na soupeře, ale i nečekané spojence. Ovšem organizace, usilující o získání "Nulového úlomku" je tak mocná a nebezpečná, že možná ani tým složený z těch největších hrdinů obou světů nemusí stačit.

Na akční komiksové jízdě Fortnite x Marvel: Nulová válka se opět podílí úspěšný scenárista Christos Cage, který psal už Batman/Fortnite, spolu s Donaldem Mustardem z firmy Epic, který je jedním z hlavních lidí stojícími za hrou Fortnite. Tentokrát si k ruce vzali skvělého kreslíře Sergia Davila. Společně stvořili pětidílnou minisérii, ve které se s velkým třeskem střetnou dva slavné vesmíry.

Komiks Nulová válka, který vás vezme do těch nejtemnějších hlubin marvelovského vesmíru, obsahuje nejen napínavý příběh vyvedený parádní kresbou (a se skvělými obálkami, za kterými stojí Leinil Francis Yu), ale především kódy ke hře, díky kterým si hráči můžou pořídit nové kostýmy a předměty!

Série Fortnite x Marvel: Nulová válka u nás začne vycházet 8. 6. 2022, souběžně s americkým vydáním a bude k dostání jak v knihkupectvích, tak na novinových stáncích. Čeští hráči nebudou proti těm zahraničním nijak znevýhodněni, budou mít nové vybavené ten samý den, jako hráči po celém světě!

O sérii je u nás - podle ohlasů na internetu a předběžných objednávek - veliký zájem. Vzhledem velké popularitě světa Marvelu se čekají nejméně stejné prodeje jako byly u první série. Ale už jsme, po zkušenostech z Batman/Fortnite, připraveni. Doufáme, že se na všechny fanoušky Fortnite i Marvelu dostane a především, že budou spokojeni!