Hasiči

10.12.2019

Staňte se hasičem

Jsou profese, po kterých touží snad každé dítě, rozhodně mezi ně patří strojvedoucí, popelář, policista a také samozřejmě hasič. Nám se do rukou dostala jedna velice zajímavá interaktivní knížka - Hasiči - Hasičská stanice v akci.

Vlastně ani tak nejde o obyčejnou knihu jako o rozkládací box celé hasičské stanice spolu s postavičkami, silnicí a papírovými modely, doplněný o zhruba třicetistránkovou knížku. Najdete zde vše, co je potřeba - hasičské auto, záchranářskou helikoptéru, život nasazující hasiče a chybět nemůže ani maskot celé stanice - pes Puntík.

Samotná knížka je napsaná velice hezky a do detailu popisuje chod stanice a dětské čtenáře seznamuje s jejím celkovým osazenstvem. Je možné, se zde poučit o všech úkonech a jak se musí požárníci chovat, aby byla jejich práce co možná nejefektivnější, je tady totiž důležitý výraz "týmová práce".

Když hasiči dorazí na místo, rychle vypracují plán hašení. Vyloží, co potřebují, a dají se do práce. Každý má svůj úkol.

Hasiči tráví v práci většinu svého času, a tak se samozřejmě potřebují cítit alespoň trochu komfortně. Důležitá je např. taková posilovna, ve které mohou zdokonalovat svá "ocelová" těla, a chybět nesmí ani kuchyň, kde pan kuchař zajisté připravuje vybrané pochoutky.

Jednotlivé dílky skládačky jsou skvěle perforované, a tak netřeba mít strach, že by hned na začátku bylo vše zničené. Rozhodně však počítejte s tím, že je vše z papíru, sice se jedná o tvrdý karton, ale ani tak to nevydrží věčně, neustálé rozebírání a opětovné skládání může strukturu porušit.

Pro zvídavé čtenáře jsou Hasiči tím pravým ořechovým. Děti si mohou jak vyhrát, tak se zároveň něco dozví, a to je stále velmi důležité.


Název: Hasiči
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok vydání: 2019
Vydání: 1.
Počet stran: 32
EAN: 9788020440433

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Mladá fronta.