Hravé strašení - Lucy Brownridge

12.09.2020

Co se skrývá v barvičkách?

Téměř každý by se jednou rád vypravil do neznámých míst, když to má ke všemu nějaký ten bonus, tím lépe. Co když si ale vámi zvolené kouty světa můžete prohlédnout tak, jako nikdo jiný? Umíte si představit výlet mezi pyramidy, kde na vás kromě samotného písku bafne například hrůzostrašná mumie slavného panovníka? Jste připraveni se bát?

Máte rádi interaktivní knihy? Pak je titul Hravé strašení tím pravým ořechovým. Díky unikátním obrázkům v kombinaci s barevnými sklíčky se do stránek ponoříte tak, jak byste ani sami nečekali. Prohlédnout si zajímavá místa umožňuje zelená čočka, červená zase připomene jejich historii, mnohdy násilnou a neveselou, a když seberete dostatek odvahy, díky modré čočce můžete poškádlit své senzory strachu.

Hravé strašení z produkce Nakladatelství Dobrovský z edice Drobek přináší svým čtenářům kromě tajemství legendárních míst také fakta o bubácích, duších a dalších bytostech, z nichž vstávají chlupy hrůzou. Na pestrobarevných stránkách si prohlédnete londýnský Tower, hrad Bran v Rumunsku, Salem v USA, jenž je nesmazatelně propojen s čarodějnictvím, podíváte se také do Černého lesa v Německu a mnohem dál.

Ke každému místu je vždy připojen poutavý popisek, jenž místo popíše a uvede do děje, případně naznačí, co se skrývá pod sklíčky. Hravá encyklopedie na 64 stranách přináší skutečně mnoho informací o bytostech ze záhrobí, ale nejen to, najdete zde i fakta, která vám vezmou dech. Jednotlivá místa jsou rozdělena na úvod, ze kterého následně plynule vejdete dovnitř a prohlídku zakončíte shrnutím.

Zábavná kniha nejen pro malé čtenáře je další publikací z řady knih, mezi které patří Hravá anatomie, Hravá příroda a Hravý atlas. Primárně bych knihu doporučil mladším informací chtivým čitatelům písmenek, kdy společně s rodiči mohou vytvářet příběhy hodné velkých spisovatelů, k čemuž jim publikace dává prostor. Já rád zastávám názor, že ne všechny dětské knihy jsou jen pro děti, podněcují fantazii a nenahlíží na svět tak vážně jako knihy pro dospělé, takže věřím, že si Hravé strašení užijí také dospělí čtenáři.

Název: Hravé strašení
Originální název: Illuminightmare
Série: Hravé Encyklopedie 3.
Edice: Drobek
Autor: Lucy Brownridge
Překlad: Kristýna Bousková
Nakladatelství: Dobrovský s.r.o.
Rok vydání: 2020
Vydání: 1.
Počet stran: 64
ISBN/EAN: 978-80-7585-765-1  


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkujeme společnosti Knihy Dobrovský.