Insomniacs After School 2 - Makoto Ojiro

12.11.2023

Kouzla noční oblohy 

Ganta Nakami a Isaki Magari se stali oficiálními členy školního astronomického klubu na Kuyo High School. To však s sebou nese jisté povinnosti - musí vykazovat nějakou činnost, aby nebyl klub opět zrušen. Dvojice se tak snaží vymyslet, jaké aktivity lze provádět. Pomoct by jim mohla bývalá členka klubu.

Yui Shiromaru trávila v astronomickém klubu spoustu času, mimo jiné se stala vítězkou školní soutěže o nejlepší fotografii noční oblohy. Dívka byla poslední členkou klubu, než došlo k jeho ukončení.

Když se jí jednoho dne ve dveřích objeví dvojice studentů, má Yui příležitost předat své know-how další generaci. Noční obloha má kouzelnou moc lidi sbližovat. Rodí se nejen nová přátelství, ale také je na obzoru láska...


IF IT'S NOT CLOUDY AT NIGHT…
...LET' S MEET ON THE BEACH UNDER THE STARS.


Makoto Ojiro ve svém druhém svazku opět dokázala oživit své postavy a noční oblohu, která v jejím podání vypadá naprosto magicky. Autorka skvěle vykresluje mimiku postav, a proto jsou emoce v této manze doslova hmatatelné.

Ve druhém díle máme příležitost o trochu více poznat povahové rysy ústřední dvojice, navíc přibude nová postava v podobě Yui. A o kočičího parťáka nebude nouze ani tentokrát.

Velice oceňuji fakt, že tematika astrologie není pouhou kulisou, ale že autorka své čtenáře vtahuje přímo do dění toho, jak se fotí noční obloha, co vše je pro to potřeba, jak správně nastavit fotoaparát apod.

Konec mangy měl několik silných momentů, které posunuly vztah mezi postavami zas o kousek dál. Nakami a Magari jsou kvůli své nespavosti zranitelní, když jsou však spolu, nalézají bezpečný přístav a jejich duše se hojí.

Insomniacs After School je velice příjemná manga série o přátelství a lásce k astronomii.

Název: Insomniacs After School 2
Originální název: Kimi Wa Hokago Insomnia Vol. 2
Autor: Makoto Ojiro
Překlad: Andria Cheng
Nakladatelství: VIZ Media
Rok vydání: 2023
Vydání: 1.
Počet stran: 200
ISBN/EAN: 978-1-9747-3703-1


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkujeme XZONE.CZ