Jako Dorotčiny střevíčky: Harris Reed navrhl vůz ve stylu filmu Čaroděj ze země Oz

21.12.2022

Oblíbený fantasy příběh Čaroděj ze země Oz má pokračování. Stvořil ho Harris Reed, kreativní ředitel módního domu Nina Ricci a autor kostýmů pro první sólo turné Harryho Stylese. Navrhl totiž novou podobu luxusního SUV Lexus RX a inspiroval se přitom ikonickými Dorotčinými střevíčky rubínové barvy.

Designér Harris Reed se rozhodl, že model Lexus RX stylově připraví na cestu za dobrodružstvím, a pro vůz, který je běžně k dostání v hybridní i plug-in hybridní variantě, našel ještě další typ pohonu, kterým jsou Dorotčiny střevíčky.

"Co kdyby Dorotka nedbala rady jít po žluté, cihlami dlážděné cestě, ale namísto toho se vydala po té méně používané pěšině? Myšlenka odráží charakter RX, který je ideální k výpravám mimo známé cesty a ztělesňuje touhu po poznání. Jako genderově-fluidního návrháře i mne vždy poháněla a inspirovala možnost zvolit si méně prošlapanou cestu," popisuje svoji inspiraci Harris Reed, návrhář proslulý svými neotřelými návrhy.

Výsledkem je elegantní vůz, jehož rudá barva se mění v černou a který zdobí Reedovy "Ruby Red Rims" (rubínové červené ráfky), jež odkazují na Dorotčiny kouzelné střevíčky ze slavného hollywoodského snímku. Hliníková kola mají třpytivý povrch a LED podsvícení ke zvýraznění rubínově zbarveného náboje.

Na nové tváři modelu RX se Reed podílel společně se značkou Lexus pod licencí Warner Bros. Consumer Products. "Při tvorbě odvážného designu modelu Lexus RX jsem se nechal inspirovat klasickým hollywoodským snímkem Čaroděj ze země Oz a doslovnou interpretací volby vlastní cesty a vykročení po nové trase po červené cihlové cestě, s odkazem na ikonické rubínové střevíčky i mé vlastní návrhy," říká Reed.

Při vytváření kol Ruby Red Rims využil některé stylistické prvky svých nezaměnitelných klobouků, které jsou součástí jeho kolekce na jaro 2023. Zadní plochu ráfků tvoří masivní hliník se třpytivými částicemi zalitými lesklým lakem. Středový emblém Lexus je vsazen do leštěného rubínového náboje s LED podsvícením, zatímco tenké radiální paprsky z nejrůznějších úhlů odhalují uvnitř ukryté odstíny červené.

Výsledné magické kouzlo při otáčení kol poukazuje na moc rubínových střevíčků. Překvapivé změny barev pak značí přechod mezi různými světy. Výsledný efekt ještě podtrhuje dvoubarevná karoserie.


Fotografie: Lexus ČR