Jasným plamenem - Patricia Briggs

24.10.2019

Pozor na staré vlky 

Bran je pryč a nikdo neví, kdy se vrátí. Když se ozve volání o pomoc, nezbývá tedy Charlesovi a Anně nic jiného, než aby na něj odpověděli. Jak brzy zjistí, někdo se rozhodl povraždit starší vlkodlaky, ty, kteří jsou již diví a jež dokáže zvládnout jen marok.

Všem je jasné, že narušení klidu nezvladatelných monster nepřinese nic dobrého. Kdo by byl takový blázen, aby tolik riskoval? Jak se ukáže nepřátelé disponují tou nejmodernější technikou a nezaleknou se vůbec ničeho. Podaří se vykonavateli poprav a jednomu z mála narozených vlkodlaků Charlesovi spolu s omegou zastavit krvavé řádění?

Je jasné, že se musí mít obyvatelé Aspen Creeku na pozoru! Nepředvídatelní a nebezpeční vlkodlaci mohou zabít i svého nejlepšího přítele, aniž by si to uvědomili, smečka tak musí udělat vše, aby je ochránila. A vůbec, kde je vlastně Bran?

"S Hester má problémy i Bran. Když se naposledy vydal tam nahoru - vloni na podzim - byla při smyslech a zdálo se, že si s ním ráda zazpívala. Jenže pak ho stopovala napůl cesty zpátky k silnici a on musel zavolat Jonesyho, aby ji odlákal zpátky domů. Jestli se něco stalo, bylo by pro všechny patrně nejlepší mít s sebou omegu."

Mám načtenou spíše druhou autorčinu sérii, tu s Mercedes Thompson, ale říkal jsem si proč nezkusit něco dalšího. Knihy o Charlesovi a Anně jsem tak nečetl všechny a neznám tedy některé souvislosti, ale dovoluji si tvrdit, že se příběh dal v klidu číst i samostatně.

Četl jsem názory, že se jedná o nejslabší díl, nemůžu moc porovnávat, ale je fakt, že mi poměrně útlá kniha dala celkem zabrat. Přestože se v ní nachází dostatek akce, působila poněkud plitce a vůbec to byla tak trochu nuda. Takže pokud jsou ostatní díly lepší, pak jedině dobře.

Knihy s Mercedes mám moc rád, a i když tohle nebyl tak úplně šlágr, rozhodl jsem se dát šanci i ostatním dílům z této druhé autorčiny série. Obzvláště bych uvítal díl, který by se věnoval historii a samotným divým, ti pro mě zde byli rozhodně tím nejzajímavějším.

Jako u všech knihy od Patricie Briggs musím vychválit obálku, ta je prostě dokonalá. Otevřený konec jasně naznačuje směr ubírání dalšího dílu, budu se těšit.


Název: Jasným plamenem (Alfa a Omega 5)
Originální název: Burn Bright
Autor: Patricia Briggs
Překlad: Kateřina Niklová
Nakladatelství: Fantom Print
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Počet stran: 304
ISBN/EAN: 978-80-7594-013-1

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Fantom Print.