Jeho banán - Penelope Bloom

15.04.2022

"Nesahej na můj banán!" 

Nataša bere novinařinu vážně, ve své práci coby reportérka obchodního časopisu se snaží zabodovat, dosud však dostávala samé nevýznamné úkoly, teď to ale vypadá, že uloví velikou rybu, konkrétně Bruce Chambersona, úspěšného podnikatele a spolumajitele společnosti Galleon Enterprises, stačí jen na něj odhalit nějakou špínu...

Nataše zrovna hraje do karet fakt, že Bruce shání stážistku, stačí jen upoutat jeho pozornost, aby se dostala přímo do centra dění. Kdo by si byl pomyslel, že k tomu, aby získala stáž, bude stačit okusit šéfův banán...


Jakmile jsem vstoupil dovnitř, vyrazil na mě až směšně tlustý francouzský buldoček. Podle toho, jak to tam vypadalo, se neostýchal celý byt zaneřádit svým průjmem. Soudě podle zápachu to bylo čerstvé.


Erotické tituly nevyhledávám příliš často, sem tam si ale přece jen něco přečtu. Tentokrát jsem zvolila první díl šestidílné série Objekty touhy, který nese název Jeho banán. Na americkou spisovatelku Penelope Bloom jsem viděla převážně samou chválu, a tak jsem si řekla, že si opět rozšířím obzory. Jak si kniha u mě vedla?

Na celé sérii Objekty touhy mě na první pohled zaujaly krásně jednoduše vyvedené obálky, které se dle mého názoru velice povedly. Rovněž jednotlivé názvy dílů (Jeho banán, Její třešničky apod.) si pohrávají s dvojsmyslem, tento prvek je přítomen v celém příběhu - o humor tedy není nouze. Právě humor je další silnou stránkou autorky, zejména pasáže s francouzským buldočkem mě dostávaly (jedno takové chrochtající a prdící "monstrum" máme totiž taky doma).

Děj není nikterak složitý, ani nemá být, jeho účelem je nabídnout nenáročné čtivo, které pobaví a uspokojí romantické představy. Kniha obsahuje několik erotických pasáží, které jsou explicitní a postavy se neostýchají vypustit ze svých úst nějaké ty vulgarismy. Chemie mezi Natašou a Brucem fungovala na výbornou, co se týče jejich vlastností, postavy působily poměrně ploše, ale v knize o tak malém rozsahu, kde je primární pouze láska a žádné velké filozofování a propracovaná minulost protagonistů, toho čtenář mnoho neočekává.

Už jen to, že jsem knihu přelouskala za jedinou noc, svědčí, jak neuvěřitelně čtivá je. Skvěle jsem se u ní odreagovala.

Jeho banán nebude úplně pro každého, ke čtení této knihy se musí přistupovat už s tím, že se jedná o erotickou literaturu, která má pobavit. V příběhu nelze hledat logiku. Pokud si to uvědomíte, pak vám nebude nic kazit zážitek.


Název: Jeho banán
Originální název: His Banana
Série: Objekty touhy 1.
Autor: Penelope Bloom
Překlad: Miroslava Kopicová
Nakladatelství: Kontrast
Rok vydání: 2020
Počet stran: 240
ISBN/EAN: 978-80-7642-086-1