Knižní festival Ostrava!

15.02.2019

Od 1. do 3. března můžete navštívit knižní festival plný přednášek, workshopů a autogramiád. Odnést si můžete spoustu knih a zážitků. Akce se bude konat v Ostravě na Černé louce v pavilonu A. Vystavovat zde budou různí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.

Doprovodný program bude rozdělen na tři na sobě nezávislé scény. Tematicky se bude držet oslav 30 let od pádu totalitního režimu a bude tuto dobu reflektovat. Scéna Voice of Freedom bude rozdělena do jednotlivých dnů na komiks, sci-fi a fantasy v pátek, média a komunikace v sobotu a lidská práva a svoboda v neděli. Druhou scénou je ta nakladatelská, kde se budou prezentovat jednotlivé nakladatelské domy a jejich autoři. Mezi nimi bude např. Albatros Media, Domino, Slovart, Jota, Epocha či Host. Stánek zde bude mít i Albi či Knižní vesmír. Poslední je Komorní scéna, která zahrnuje čtení, recitování či workshopy a tvůrčí psaní.

Mimo jiné zde nebude chybět herní zóna, odpočinková zóna nebo zóna Evropské literatury. Tohle všechno jsou jen střípky z toho, co vás čeká. Podrobnější informace o akci, vstupenkách a vystavovatelích naleznete zde.

Naše duo se do Ostravy na první ročník knižního festivalu vypraví. Co nás tam čeká? Doufáme, že příjemně strávené chvíle a poznání nových lidí. Uvidíme se tam? 


Dagmar Garciová