Kudlanka - Markéta Harasimová

07.11.2023

Vraždy bez slitování 

Snad každá žena sní o tom, až ji partner požádá o ruku. Klaudie Pánková to však má přesně naopak, když se její přítel vysloví, ona mu dá kopačky. O pár hodin později a po několika skleničkách vína zaklepe někdo na Klaudiiny dveře. Za nimi se nachází odkopnutý muž, leč je tak nějak smrtelně pobodaný.

Klaudii umře člověk doslova před jejím prahem, není se tak čemu divit, že se stává hlavní podezřelou. O to více se dostává do centra vyšetřování, čím více přibývá úmrtí. Každá z obětí je nějakým způsobem provázaná s Klaudií a vyšetřování nebere konce. Žena je v prekérní situaci, trpí totiž náměsíčností a v době vražd nemá pevné alibi. Mohla by vraždit ona? Mstí se lidem, kteří ji nějakým způsobem ublížili?


Trhla sebou, až nadskočila. Kruci, kde to je?
Snažila se prohlédnout tmu, ale měla pocit totální slepoty. Začala kolem sebe šátrat rukama, až nakonec nahmatala tvrdou plochu a ucítila pod palcem spínač lampičky. Honem ho stiskla a uvítala slabé oranžové světlo, které ozářilo nejbližší okolí.
Její ložnice?
Takže je doma?

Krucifix, tohle už je moc! Další alkoholové okno během dvanácti hodin? 


V pořadí dvacátá osmá autorčina kniha je psychologickým dramatem, kde o mrtvoly skutečně není nouze. Jedná se o napínavé čtení od začátku až do konce. Kudlanka udržuje čtenáře po celou dobu v napětí a téměř do poslední chvíle není stoprocentně jisté, kdo vraždí.

Popisy vražd jsou poměrně brutální, při jejich čtení běhá mráz po zádech, některou smrt by člověk opravdu nechtěl zažít. Velice oceňuji, že jako pravidelná autorčina čtenářka v jejích knihách nenarážím na opakující se popisy úmrtí, je děsivé, kolika nejrůznějšími způsoby lze zemřít.

V hlavní roli opět máme vyzrálou hrdinku, která je nezávislá, sebevědomá a občas trochu nesnesitelná. Mezi dalšími postavami je pak dvojice vyšetřovatelů, kteří se snaží všemu přijít na kloub. Zřejmě ale asi není ideální zakoukat se do podezřelé, že, pane policisto?

Kudlanka Markéty Harasimové nabízí přesně to, co slibuje – napětí, strach a dopadení zločince. Zkrátka a dobře se jedná o odpočinkovou četbu u vražd, která si udrží vaši pozornost. Kniha je jak pro ženy, tak i pro muže, kteří jistě ocení, že v ní není obsaženo přehršel erotických pasáží, jako tomu bylo u některých předešlých titulů. Kudlanka mě bavila hodně, díky čemuž se vyšvihla do mé pomyslné top trojice autorčiných románů.

Název: Kudlanka
Autor: Markéta Harasimová
Nakladatelství: MaHa
Rok vydání: 2023
Vydání: 1.
Počet stran: 320
ISBN/EAN: 978-80-88363-32-3


Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství MaHa.