Madly - Ava Reed

16.03.2022

Občas si klacky pod nohy házíme sami

June je prostořeká, nebojí se nahlas sdělit svůj názor a pro své přátele by udělala cokoli. Je loajální a na povrchu tvrdá holka, uvnitř se však skrývá vystrašená, nejistá dívka, která každý den svádí boj s přijetím sebe sama. Když jí do života vstoupí Mason, sexy majitel baru, kde její kamarádka Andie pracuje, vše se zkomplikuje. Naučí se June opět věřit? Otevře Masonovi své srdce? A co když jí ublíží?

June se narodila s malformací - vrozenou vývojovou vadou na kůži. Vlastní matka na svou dceru vždy pohlížela jako na něco nepovedeného, vadného, co je třeba napravit, a tak si June za velmi štědré kapesné kupovala především tuny make-upu, aby skryla svůj oheň. I přesto si ale od rodičů za ty roky nevysloužila ani trochu lásky, ti jsou zcela oddáni kariéře a tomu, jak působí na veřejnosti. June se konečně rozhoupe a rozhodne se pohnout z místa, i proto shání práci, kde by si vydělala tolik peněz, aby pokryla veškeré měsíční výdaje a nebyla závislá na rodičích.

Mason na veřejnosti působí jako playboy, svůdník a dobyvatel ženských srdcí. Jaký je ale ve skutečnosti? Veškerých úspěchů spojených s klubem dosáhl úplně sám. Jeho otec s ním nesouhlasí a nese nelibě, že se Mason vzepřel jeho přání nastoupit ve firmě. A co se týče žen, každý večer se ho nějaká snaží sbalit, proto je pro něj závanem čerstvého vzduchu, když se seznámí s June, která na něj vylije koktejl a za kapsu košile mu strčí plátek ananasu.

Co se škádlívá, to se rádo mívá. A Mason s June se škorpí v jednom kuse. Jak dopadne jejich tanec? Bude to vášnivá rumba, bojové paso doble, nebo chladné přešlapování z nohy na nohu?

"Přivádíš mě k šílenství, víš to?"
"Pojď se mnou na rande, June."
Obrátím oči v sloup a přeju si, aby nám to nedělal tak těžké. To se nikdy nestane. "Ne."
"Zeptám se zase." Znovu se směje a já se přinutím na to nemyslet, protože si to tentokrát dokážu přesně představit. Jeho pronikavý pohled, jeho jizvy po neštovicích.
"Jestli ti to udělá radost, klidně. Ale moje odpověď bude vždycky stejná.

Pod pseudonymem Ava Reed se skrývá německá spisovatelka Sabina Scherer. Ta u českých čtenářů zabodovala hned svým prvním románem a s Madly tomu není jinak. S volným pokračováním série se čtenář opět vypraví do Seattlu, kde žije, pracuje a studuje parta přátel. S Cooperem a Andie jsme se seznámili v knize Truly, v Madly tentokrát dostali prostor Mason a June.

Autorčin styl je podmanivý, do romantického příběhu se snaží dosadit i nějakou problematiku nejen mladých lidí, její dílo je tak poutavé a díky romantice také odpočinkové. Navíc, autorka své ženské hrdinky nepopisuje vůbec hloupě, jsou chytré, cílevědomé a milující.


Přestala jsem se bez make-upu cítit dobře, bez masky, bez toho více a lépe. Nevzpomínám si na chvíle, kdy by to bylo jinak. Udělali mi něco, co by žádný člověk neměl druhému způsobit: naučit ho pochybovat. O sobě. Své vlastní ceně. Styděla jsem se, začala jsem se bát chovat přirozeně. Ten strach mám dodnes.


Na začátku každé kapitoly je kraťounký text, citát, který danou pasáž nějakým způsobem vystihuje, jsou to věci k zamyšlení, slova, související s příběhem, či otázky, které si občas položí každý z nás. Samotné kapitoly jsou dále děleny na ty z pohledu June a ty z Masonovy perspektivy.

Obě postavy mě neskutečně bavily. Jak June, tak i Masona jsem si oblíbila už v Truly a neskutečně moc jsem jim fandila. Nemusíte se bát, že budete ochuzeni o Andie, Coopera nebo Dylana, mají sice logicky méně prostoru, ale jsou tu.


"Lidem, které milujeme, vždycky odpouštíme víc. Vkládáme do nich větší naděje než do ostatních. Lidi, které milujeme, prostě neopouštíme. Už to tak zkrátka je. Ani tehdy, když nám očividně ubližují."


Romantickou trilogii uzavírá svazek Deeply, v něm se autorka zaměřila na dvojici Zoey a Dylan. Zoey je Cooperova sestra, která si v minulosti prošla peklem, a Dylen jeho spolubydlící. Jasně, že to bude opět slaďák, jasně, že čtenář od první strany ví, jak vše dopadne, ale číst se to nikdy neomrzí. A pokud vás autorka zaujala, tak zbystřete. V květnu totiž u nakladatelství CooBoo vyjde první díl nové fantasy série Popel a duše. Sama za sebe jsem dost zvědavá, jak se s tímto žánrem Ava Reed popasovala.


Název: Madly
Originální název: Madly
Série: Truly, Madly, Deeply 2.
Autor: Ava Reed
Překlad: Nora Nimrichtrová
Nakladatelství: Red
Rok vydání: 2021
Počet stran: 352
ISBN/EAN: 978-80-7642-599-6


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkujeme společnosti Knihy Dobrovský.