Chainsaw Man 2: Motorovka vs. netopýr - Tacuki Fudžimoto

04.12.2022

Jít si za svým snem i přes mrtvoly

Dendži se vrací na scénu v momentě, ve kterém ho čtenáři zanechali na konci prvního dílu. Obrovský netopýří ďábel s megalomanským myšlením a neukojitelnou chutí na kvalitní lidskou krev právě schramstnul Power, a i s naším motorovkovým poloďáblem hodlá rychle skoncovat.

Ale tak snadné to mít nebude, Dendži je silnější, než se zdá, a navíc - a to je to, oč tu běží - si stále ještě nesáhl na prsa! Za svými sny je třeba si tvrdě jít, i kdyby se jejich naplnění nesetkalo s očekáváním. Když ale jeden sen nevyjde, je dobré mít zálohu, což mu připomene příjemná chvilka s Makimou. Dendži má teď nový cíl a je pro jeho splnění ochoten podstoupit vše, třeba se i utkat s obávaným Střeleckým ďáblem.

Dojde ale také na jedno velké odhalení, připravte se zjistit, kdo po sobě na záchodě nesplachuje!


"Nechal jsi ji utéct? Co jsi to za ďábla?!"
"Takovej, co tě vykuchá a sáhne si na prsa!"

Pokračování jedné z novějších manga sérií beru jako takový předvánoční dárek - a musím přiznat, že povedený. Tacuki Fudžimoto neztrácí nic ze své imaginace, vtipnosti a až nezdravé posedlosti motorovými pilami. Ostatně on sám v knize uvádí, že miluje Texaský masakr motorovou pilou. Proč asi?

Dendži je prosťáček, ale se zlatým srdcem, teda vlastně se srdcem z motorovkového ďábla, což z něj dělá napůl člověka a napůl mašinu na zabíjení. Jeho motivace je jasná, jelikož je "ženou nepolíben", velice rád by si sáhl některé na prsa. A pro to, co chce, je ochoten spřáhnout se nejn s Veřejnou bezpečností, ale navíc i s ďáblicí krve Power, která má v sobě asi tolik empatie a lidskosti, jako má Santa Claus šanci na vítězství v Miss Bikiny...

Druhý díl je stejně jako jednička od začátku do konce nadupaný akcí, vtipem a hláškami. Naprostá většina postav dokáže na čtenáře nějak zapůsobit, přestože je jasné, že kdekdo může mít skrytá temná tajemství, jako například Aki. Jsem upřímně zvědav na jejich odkrytí. Samozřejmě vše končí otevřeně a já opět zažil infarktový stav.

Pokud jste se už s Chainsaw Manem setkali v první knize, patrně víte, co čekat, pokud ne a je tohle váš první taneček, koukejte to odložit a nejprve si přečtěte první díl, vy syčáci! Každopádně i zde dostáváme parádní kresbu s klasickou japonskou afektovaností a se špetkou smyslnosti - jo, Power je kočka. Kdo jednou "Pilouna" okusí, už nebude chtít nic jiného.


Název: Motorovka vs. netopýr
Originální název: チェンソーマン 2
Autor: Tacuki Fudžimoto
Série: Chainsaw Man 2.
Nakladatelství: CREW
Překlad: Michala Kropáčková
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Počet stran: 196
ISBN: 978-80-7679-297-5