Nečekané přátelství - Julian Gough, Jim Field

17.02.2019

Jak medvěd potkal zajíce 

Knížka Brumla a Remcík je příběhem o vzniku vskutku nevšedního přátelství mezi medvědicí a zajícem. Proč nevšedním? Protože v reálném světě by zajíc zaujímal přední místo na medvědím jídelníčku. Ještěže jsou pohádky tak jiné, už takhle mají dnešní děti dostatek traumat!

S Brumlou se seznamujeme v okamžiku, kdy ji uprostřed zimního spánku probudí zloděj, jenž jí odnese jídlo, které je důležité k jejímu přežití! Netřeba se však trápit, ani medvědice se tím, že se probudila moc brzy, nenechá vyvést z míry - vždy si přece chtěla postavit sněhuláka!

Při této, pro medvěda, tak netypické činnosti se setká s přemoudřelým zajícem Remcíkem. Ten ji hned začne poučovat, například o gravitaci a vůbec se - na to, že je medvědice mnohem větší - chová povýšeně. Brumla je čistá duše, až moc, a tak nechápe zajícův sarkasmus. Jediné, co chápe, je neustále zvětšující se pocit hladu!

Jak dopadne toto nečekané seznámení? Kdo je oním tajemným zlodějem medvědích zásob? Dostane se zajíc na Brumlim jídelníček? A kdo je Trhač? Tolik otázek na takto útlou knížku!

Kniha Nečekané přátelství na první pohled zaujme vskutku krásnými ilustracemi. Krásná obálka jen nastiňuje to, co čtenáře čeká uvnitř. Ilustrátor Jim Field ukázal, že dětské knihy skutečně umí! Velice úsměvná scéna je, když zajíc sní vlastní bobek a medvědice ho při tom přistihne. Příběh tak v sobě nese určité ponaučení. Pro děti se může jednat o fakt, u kterého se ušklíbnou a pronesou - FUUUJ! Je pak na rodičích, aby jim vysvětlili, i s pomocí Remcíka, že se jedná o tzv. dvojí metabolismus. Hlodavci totiž nejsou schopni přijmout energii a živiny z pozřeného jídla na poprvé.

Knížka je vážně krásná a já jsem už ve věku, kdy si dětské knížky mohu užívat znovu a rád! Jedná se o příběh, který v sobě nese i trochu poučení, a tak je pro rozvoj dětské mysli ideální! Moc se těším na další pokračování těchto dvou chlupáčů!

Název: Nečekané přátelství (Brumla a Remcík 1.)
Originální název: Rabbit & Bear: Rabbit´s Bad Habits
Autor: Julian Gough, Jim Field
Překlad: Anna Vrbová
Nakladatelství: Euromedia Group - Pikola
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Počet stran: 112
ISBN/EAN: 978-80-7617-103-9