Někdy je hezké, že mě miluješ - Marie Vareille

18.04.2020

Život přináší stále něco nového

Když se potkají dvě povahově naprosto odlišné ženy, pro něž třicítka není již věcí vzdálenou, které chtějí od života o trochu víc, než mají teď, a které nemohou nalézt tu pravou lásku, může z toho být buď katastrofa, nebo začátek úžasného dobrodružství.

Chloé má potíže s bývalým, kterého nemůže dostat z hlavy, kdežto Constance je duší romantička, která sní o princi na bílém koni. Obě se rozhodnou pro změnu, a tak spolu uzavřou výzvu. Spustí se kolotoč mnoha událostí, vtipných situací, ale především honba za láskou.

Zúčastnila jsem se druhé lekce kurzu svádění nazvané "základní techniky". Myslela jsem, že budu jediná zoufalá ťuňťa, schopná vyždímat si bankovní konto kvůli seznámení, ale přišly všechny: Marilyn, Lolita, La Traviata i Scarlett alias Soví hlava, která v mém srdci zůstává princeznou Sarah, protože člověku prospěje, když potká ještě většího zatracence, než je sám.

V této době, více než jindy, je potřeba se obklopovat veselými věcmi, které nám vyvolají úsměv na tváří, a kniha Někdy je hezké, že mě miluješ je pro tento účel ideální. Příběh je milý, vtipný a jeho čtení je jako procházka v růžové zahradě, občas sice zavadíme o pár malých trnů, ale nakonec projdeme až na její konec s krásným pocitem na duši.

Vyprávění příběhu je rozděleno na kapitoly z pohledu Chloé a na ty z pohledu Constatnce. Rozhodně zajímavým ozvláštněním knihy je, že pasáže s Constance jsou podávány formou deníkových záznamů. Obě hrdinky byly potrhlé, ale tím správným způsobem, občas jejich konání odpovídalo spíše dívkám v pubertě, ale co na tom, bylo to zábavné, a kdo by tvrdil, že se v ničem nepoznal, tak ten by rozhodně lhal.

Co si budeme povídat, v tomto případě se jedná o příběh, u něhož konec lze předpokládat již po přečtení anotace, ale to je na tom to skvělé, člověk předem ví, do čeho jde, a tak si to i náležitě užije. Kniha se kromě hezkých věcí dotýká i závažnějšího tématu, což je něco, co v knize trochu překvapí a co zároveň pozvedne obsah. Třešničkou na dortu je pak zasazení děje do Paříže a francouzských vinic, takže chuť na víno je zaručena.

Někdy je hezké, že mě miluješ je dalším titulem z vydařené edice 7lásky, která u nás vychází od minulého roku. Čtenáři se každý měsíc mohou těšit na úžasné příběhy, které nejsou pouze o přeslazené lásce, ale jsou především o životě i s jeho vzlety a pády. Co titul, to jednak nádherná obálka, jednak ještě lepší vnitřek, který osloví nejen ženy, ale i muže.

Četli jste již něco z této edice?

Název: Někdy je hezké, že mě miluješ
Originální název: Je peux très bien me passer de toi
Edice: 7lásky
Autor: Marie Vareille
Překlad: Hana Davidová
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2019
Vydání: 1.
Počet stran: 304
ISBN/EAN: 978-80-7625-068-0


Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Metafora