(Ne)spoutaný Vlk - Lobo Selvaggio

14.01.2023

Dotek a vůně latexu

Novinář by obvykle měl psát o věcech, o kterých něco ví nebo které si na vlastní kůži vyzkoušel. Když se Romana rozhodne oslovit Vlka s článkem o BDSM praktikách, netuší, k čemu se upíše.

Romana Vlkovi kývne na to, že se na deset hodin stane jeho "subinkou", ale jen pod podmínkou, že si po skončení vymezené doby role vymění. Vydrží Romana několikahodinové hrátky? A co vše se o Vlkovi dozví?


Poslušně skloní hlavu a já jí nasadím ten magický obojek na krk a zacvaknu. Jakmile pocítí celou jeho váhu, trochu sebou škubne. Ale už je pozdě. Vzápětí jí spoutám ruce za zády a druhá pouta nasadím na nohy. Zapomněl jsem vzít vodítko, chytím ji tedy za kroužek u obojku a táhnutím naznačím směr.


Pan Vlk si libuje v BDSM hrátkách - každý něco máme - a rozhodně se nebojí nevšedních zážitků. Nemůžu ale říct, že bych si jeho charakter nějak oblíbila. Místy se objevují pasáže, které zabrnkají na psychologickou linku a nastíní nějaké pozadí postav, ovšem v knize jich je velmi málo.

Téma BDSM bylo tím, co mě ke knize nalákalo, anotace slibovala nulový výklad a přehršel radovánek s latexem, pouty a řetězy přístupnou formou. Titul sice o dané tematice pojednává a je plný popisů, avšak chyběla tomu jiskra, některé části mi dokonce přišly už dost přehnané, a to nejsem nijak puritánská.

Při čtení si nelze nepovšimnout, že slovosled místy trochu pokulhává, ve větách chybí některé výrazy, nejčastěji zvratné se. Pokud jde o slovní zásobu, především tu spojenou s intimnostmi, tak výrazy jeskyňka, buchtička nebo broskvička mi tam moc nepasovaly. Zdrobněliny to nejsou špatné, když se neopakují příliš často, ale vzhledem k "hrubšímu" obsahu knihy, ještě ke všemu psané z mužské perspektivy, by se hodila volba jiných slov.

Příběh je doprovázen reálnými fotografiemi nejrůznějších pomůcek. Zajímavé je na nich to, že jsou vyvedeny tak, že vypadají jako kresba. Text hezky doplňují a pro méně znalé jsou skvělým seznámením s danou erotickou oblastí.

(Ne)spoutaný Vlk sestává z několika kapitol obsahujících nepříliš dlouhé příběhy, dalo by se říct, že jsou to takové drobné odbočky, které nakonec dohromady vytvoří celý obrázek. V knižní podobě jsem se s výběrem podobné tematiky ještě nesetkala. Je třeba upozornit na to, že příběh nesedne každému. A pokud se přece jen rozhodnete brázdit vody sadomasochismu, tak počítejte s tím, že se pořádně zapotíte. A kdo ví... třeba při čtení odemknete vaši třináctou komnatu.


Název: (Ne)spoutaný Vlk
Autor: Lobo Selvaggio
Nakladatelství: Canc
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Počet stran: 138
ISBN: 978-80-88488-05-7  


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkujeme nakladatelství Canc.