Noční lov - Robert Bryndza

25.04.2017

Nočním Londýnem se plíží smrt

Úspěšný praktický lékař Gregory Munroe a známý televizní moderátor Jack Hart, jenž je stejnou měrou milován i nenáviděn. Mají hodně společného... oba jsou rozvedení, oba mají děti, oba jsou poměrně promiskuitní a hlavně oba mají společného vraha!

Londýn se utápí ve vlně veder a ve svém domě je nalezen zavražděný muž. K případu je povolána detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Vražda na první pohled vypadá jako sexuálně motivovaný zločin, ale Erice na tom něco nesedí. O pár dní pozdeji je, opět ve svém domě, nalezeno mrtvé tělo dalšího muže. Modus operandi je totožný. Tím se naplnily Eričiny obavy. V Londýně řádí sériový vrah, dva mrtví jsou pouhý začátek.

Noční lov je druhá kniha s hlavní postavou Erikou Fosterovou. Slovenský autor britskeho původu, Robert Bryndza, nám přináší další přiběh plný vražd a vyšetřování. Další příběh z prostředí londýnské metropolitní policie. Jste připraveni ponořit se do světa zločinu?

Po nadšení, které mne ovládlo z dočtení minulé autorovy knihy, jsem nemohl jinak než sáhnout po jeho dalším díle a natěšeně jsem se do něj pustil. Nemohu říct, že by mne kniha úplně zklamala. Opět je tu svérázná hlavní vyšetřovatelka, opět jsou zde promyšlené vraždy a detailně popsané vyšetřování. Jenomže to bohužel tentokrát nějak nestačilo. V knize nenajdete žádnou inovaci. Vyšetřováni je pořád stejné, neustálé naschvály ze strany vedení a házení Erice klacků pod nohy je už poněkud přehnané. Člověk by si pomalu řekl, že snad její nadřízení ani nestojí o to, aby se vraždy vyšetřovaly. Erika opět rozhazuje peníze za informace. Navíc mám dojem, že postavy jsou čím dál tím víc plošší. Schází mi nějaký charakterový rozvoj. Hlavně bych se víc zaměřil na minulost hlavní hrdinky, to je dějová linka, která je vážně dobře promyšlená a zajímavá, leč je jí věnováno málo prostoru.

Nicméně, kniha se čte velice dobře, jde o klasickou detektivku, která ač nepřinese nic nového, tak čtenáře ani nebude vysloveně nudit, doporučuji jako čtení do vlaku například. Co bych ještě vytkl je, že postava vraha je jasná uz v první třetině knihy, a když se v polovině odhalí úplně, ztrácí příběh na zajímavosti ještě víc. Důvod, proč knihu dočíst, nám tak dává pouze zvědavost proč zabíjí a kolik zářezů bude ještě mít.

Pokud autor nezapracuje na postavách a nepřinese v další knize něco nového, bude to bohužel pro mě konec slibně rozjeté detektivní serie. Což by byla škoda, protože postava Eriky a hlavně její minulost mne vážně moc zajímá!


Název: Noční lov
Originální název: The Night Stalker
Autor: Robert Bryndza
Překlad: Kateřina Elisová
Nakladatelství: Grada
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2017
Vydání: 1.
Počet stran: 432
ISBN/EAN: 978-80-271-0404-8