Ohnivý dotyk - Patricia Briggs

24.08.2016

Magie, vlkodlaci, fae, no prostě svět snů!

"Stejně jako písek v přesýpacích hodinách ubíhají dny našich životů..." Dnešní generace již možná znát nebude, ale tahle znělka nekonečného seriálu Tak jde čas vypovídá mnoho o současných nekonečných fantasy sériích. Né, že by to vadilo!

Ohnivý dotyk je devátý díl ze série knih o Mercedes Thompson z pera americké spisovatelky Patricie Briggs.

Mercy nikdy neměla snadný život a co se stala adamovou ženou, družkou místního alfy - hlavy smečky vlkodlaků columbijského poříčí, je to pro ni ještě těžší! Nehledě na to, že Fae (magické bytosti) se snad úplně zbláznily a připravují se na vyhlášení války lidem, ale to ne, takhle by to přeci nešlo! A od toho je tu Mercy, její smečka a blízcí, aby se jim postavili a vše opět urovnali! A urovnávání to bude vskutku drsné a krvavé! Aby toho nebylo málo, objeví se chlapec, který tak úplně není chlapec a jeho ohnivý dotyk umí více než popálit...

Podaří se urovnat vtahy? Bude to rozhodně náročné, obzvláště když naše smečka tentokrát nemůže počítat s podporou Brana, vládce vlkodlaků. Naši hrdinové ale vědí, že důležité je nevzdávat se a držet při sobě, protože soudržnost dokáže víc, než by se na první pohled mohlo zdát a spojenec se dá najít tam, kde byste ho vůbec nečekali...

Knihy ze série na sebe přímo nenavazují, i když je určitě dobré začít od prvního dílu, (v případě že by se nejednalo o tak úspěšné knihy a člověku se podařilo všechny díly sehnat) jsou totiž souvislosti, u kterých byste si mohli říkat: "cožeeee?" když byste je promeškali.

Ohnivý dotyk prostě musíte přečíst na jeden zátah, čte se skvěle, je nabitá akcí a nenechá Vás vydechnout, jen se prosím občas nezapomeňte nadechnout, nerad bych Vás měl na svědomí... Stejně jako tuto knihu doporučuji ty předchozí a když už v tom budete, dejte si jako přídavek i autorčinu druhou sérii - Alfa a Omega.

A kdo ví... Možná přijde i Baba Jaga!


Název: Ohnivý dotyk
Originální název: Fire Touched
Autor: Patricia Briggs
Překlad: Kateřina Niklová
Nakladatelství: Fantom Print
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2016
Vydání: 1.
Počet stran: 272
ISBN/EAN: 978-80-7398-351-2