Panda a dráček - James Norbury

01.01.2023

Neobvyklé přátelství velké pandy a malého dráčka

Z náhodného setkání se může vyklubat i přátelství na celý život. A co že velká panda s malým dráčkem tvoří vskutku mimořádnou dvojici? Od jara napříč létem, podzimem, zimou a opět jarem procházejí noví přátelé krajinu křížem krážem, míjejí pohoří, bambusová pole, brány torii, třešňové stromy, a přitom spolu vedou rozhovory.

Mnohdy banální věty čtenáře zasáhnou svou pravdivostí. Autor čerpal z buddhistické filozofie a spirituality, a ačkoli příliš nevyhledávám nejrůznější motivační a esotericky zaměřené knihy, tak nejen kombinace zvířecích kamarádů, ale i celkové poselství uvnitř obsažené mě dostalo.

Navíc, kniha je neskutečně krásně ilustrovaná, James Norbury dokáže velké dobrodružství odvyprávět pouhými malbami, z nichž jsou některé barevné a další zas černobílé. Potenciálního čtenáře by nejspíš mohla odradit vyšší cena publikace, ovšem je třeba vzít v potaz nádherné vyvedení a také to, že ke knize se budete nejednou vracet. Při listování s dětmi kniha předává mnoho ponaučení. Panda a dráček jsou úchvatnými souputníky, kteří si získali mé srdce.


"Chyby znamenají, že se snažíš," řekla panda. "Nevzdávej to."


Název: Panda a dráček
Originální název: Big Panda and Tiny Dragon
Autor: James Norbury
Překlad: Eva Klimentová
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Počet stran: 160
ISBN/EAN: 978-80-242-8067-7