Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

19.09.2019

Na cestě za sladkým štěstím

Sophie místo žádosti o ruku dostane pár krutých facek od reality jménem život. Naštěstí se jí naskytne skvělá příležitost odjet z Londýna do amerického New Yorku, konkrétněji do Brooklynu, dostala totiž nabídku na šestiměsíční stáž v prestižním časopise.

Mladá žena přijíždí do cizí země, do nového města, kde to prakticky vůbec nezná a kde se cítí velice osaměle. První den v práci se také nevyvede zrovna podle jejích představ. Naštěstí se pod jejím novým bytem nachází útulná pekárna se sympatickou majitelkou Bellou, která zároveň Sophiin byt pronajímá a s níž se naše hlavní hrdinka postupně spřátelí. Brzy také okusí nejeden skvělý dortík, které Bella vyrábí. Kdo by nemiloval sladké? Zákusky přeci slouží jako náplast na zlomené srdce a často jsou tím nejdostupnějším lékem ze všech. Až budete v New Yorku, tak nezapomeňte také zavítat do Pekárny v Brooklynu.

Záhy po svém příjezdu do New Yorku se Sophie seznámí s Toddem McLennanem, velice atraktivním bratrancem Belly, jenž přitahuje pohledy všech žen a který je navíc jejím novým kolegou. Moc dobře ví, že by měla mít před ním své srdce na pozoru, protože sympatický muž má pověst svůdníka a na vážné vztahy to není zrovna ten nejlepší typ a Sophie, zklamaná z předchozího vztahu, hledá někoho, kdo je stálý. Todd jí to však příliš neulehčuje, jak by taky, když ho denně vídá v práci, dokonce sedí spolu v jedné kanceláři. Co se upeče, když se smíchají jejich dvě osobnosti?

"Neplánuji žádný románek," opáčila Sophie ostře. To naznačovalo totiž něco mnohem víc. Něco citově nejistého, vzrušujícího, nepředvídatelného a s omezenou dobou platnosti. "Proč ne?" Todd rozpřáhl ruce. "Užívej si trochu."
"Bohužel..." Sophie se zadívala do jeho pohledné usměvavé tváře. Neměl ani tušení. Nejspíš nikdy neprožil vážný, dlouhodobý vztah. "... nejsem na románky stavěná. Jsem dívka ,všechno, nebo nic´."
 

Se Sophií jsme se již mohli letmo seznámit v Kavárně v Kodani, Pekárna v Brooklynu je volným pokračováním a dalším skvělým příběhem, jenž přibyl do naší knihovny. Julie Caplin má nadání vtáhnout čtenáře do svého příběhu, ukázat mu svůj svět a téměř hmatatelně pocítit vůni sladkých dortíků a dalších dobrot, ale i přátelské atmosféry. Při čtení knihy jsem se příjemně naladila a usmívala se u ní jako měsíček na hnoji.

Autorka nás neochudila ani o některé postavy z Kavárny, a tak pár slov patří například i Kate Sinclairové, která byla ústřední vypravěčkou předešlého příběhu. Sophii jsem měla ráda už předtím a v Pekárně jsem si ji oblíbila ještě víc. Ta holka ví, co chce, je strašně šikovná, milá a má srdce na pravém místě. Jen hlupák by si nevšimnul, že před ním stojí žena pro život. A že nemá postavu jako twiggy? Na světě jsou i důležitější věci než vzhled.

Díky Sophii jsme prozkoumaly nejrůznější zákoutí New Yorku, nakoukly, co chutného se peče v troubě, a okusili trochu toho štěstí, humoru, lásky a pozitivní energie. Troufám si tvrdit, že by se kniha zalíbila i těm, kteří tomuto žánru příliš neholdují. Romantické pasáže nejsou příliš přeslazené, takže vás z nich nebude bolet břicho. Už teď se nemůžu dočkat třetí knihy, uzavírající tuhle milou sérii, The Little Paris Patisserie, která by měla vyjít ještě letos.

Název: Pekárna v Brooklynu (Romantické útěky 2)
Originální název: The Little Brooklyn Bakery
Autor: Julie Caplin
Překlad: Karolina Medková
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2019
Vydání: 1.
Počet stran: 368
ISBN/EAN: 978-80-271-2068-0

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Cosmopolis.