Poslední paní Parrishová - Liv Constantine

18.03.2018

Ponořme se do temných koutů lidské mysli

Je krásná, je mladá, je chytrá, je to sen každého muže! Amber Pattersonová! Sebestředná, psychopatická mrcha! Kdo se o ni hlásí? Smůla hoši, naše Amber už si muže vyhlídla, není jím nikdo menší než newyorský milionář Jackson Parrish. Že je ženatý? Pche, žádný problém! Tahle mladá "dáma" je připravena na cokoli a neštítí se ničeho, aby dosáhla toho, po čem touží!

Na druhé straně barikády stojí Daphne Parrishová. Žena ze střední třídy, která se díky sňatku s Jacksonem dostala mezi smetánku. Daphne je Ambřin pravý opak. Její ambice ani zdaleka nejsou tak "ničivé". Je to žena, která žije pro svou rodinu, hlavně tedy pro své dvě dcery. Aby měly krásné dětství. Sama jako dítě zažila nepříjemné chvíle, když její sestra zemřela na cystickou fibrózu. Proto založila nadaci, která pomáhá takto postiženým lidem. Díky tomu se se však do jejího života vkrade stín v podobě Amber. Daph je ráda, že získala kamarádku se stejnou zkušeností, a ani trochu by ji nenapadlo, jakou cenu za ono "přátelství" zaplatí.

Amber je zlá žena s temnou minulostí. Svojí přetvářkou a intrikami se posouvá k cíli blíž a blíž. Dokáže ničit životy lidí kolem sebe, když pocítí, že by jí to mohlo být k užitku. Je pevně přesvědčená o své bezchybnosti a geniálnosti svého plánu. Nic se přeci nemůže pokazit!

Manželství Daphne a Jacksona se skutečně jeví jako dokonalost sama! Vždyť bohatý muž tvrdě pracuje, aby jeho rodina měla vše, co potřebuje. Všem okolo dává najevo, jak svou ženu miluje.... Někdy však není všechno zlato, co se třpytí!

Amber mrzelo, že si nemůže dát další skleničku vynikajícího vína. Na druhou stranu získala aspoň něco - začala zjišťovat, jaký typ ženy Jackson považuje za dokonalý. Bude postupovat krůček za krůčkem, dokud se z ní nestane přesná kopie toho, čemu nedokáže odolat. Akorát z ní bude novější, mladší verze.

Kniha Posledni paní Parrishová je protkaná napětím od začátku do konce, přímo bych řekl, že napětí je zde tak koncentrované, že samo odkapává! Příběh je rozdělen do jednotlivých kapitol, které ději dodávají na čtenosti a je také rozdělen do tři částí. V první části se seznamujeme s Amber a na svět se díváme z její perspektivy, jak se přátelí s Daphne a jak se postupně vtírá do její rodiny. Druhou částí nás provádí sama Daphne. Představuje nám svůj život těsně předtím, než se seznámila s Jacksonem, popisuje začátky manželství, narození jejich dcer a dopodrobna líčí samotný průběh soužití s někým, jako je "vážený" pan Parrish. Poslední třetí část je věnována nečekanému finále knihy, to vám samozřejmě prozrazovat nebudu.

Musím být upřímný a prozradit vám ale fakt, že už dlouho mne kniha nebavila tolik jako tato. Nahlédnutí do života prominentní newyorské rodiny s vetřelcem na jejich prahu. Nahlédnutí do tří různých myslí. Tři různé psychologické profily, každý s určitým defektem. To je "žrádlo"! Postavy, ač jich není mnoho, jsou zde skutečně propracované velmi detailně, také na nich stojí celá kniha.

První polovinu knihy, ač čtivá byla, jsem se trochu bál, vypadalo to jako celkem snadno odhadnutelný děj, omyl. V druhé části dojde k nečekanému zvratu, který popře vše, co jste si o knize mohli myslet. Za mě určitě nejlepší kniha prvního letošního čtvrtletí.

Autorka knihy Liv Constantine není tak úplně jednou ženou. Za tímto jménem se nachází sestry Lynne a Valerie Constantine. Liv je tak spojením jejich křestních jmen. Obě dvě jsou celkem zběhlé ve světě literatury, Lynne má na kontě několik knih a povídek a Valerie má dokonce doktorát z anglické literatury. Poslední paní Parrishová je jejich společný debut.

Název: Poslední paní Parrishová
Originální název: The Last Mrs Parrish
Autor: Liv Constantine
Překlad: Hana Čapková
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Počet stran: 440
ISBN/EAN: 978-80-7498-254-5

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Domino.