Slovo proti slovu - Markéta Harasimová

15.02.2023

Každého spravedlnost nakonec dožene 

Úspěšná, krásná a sebevědomá - Gita Mindlová si plánovala růžovou budoucnost, jejíž součástí bylo povýšení v práci, svatba s Adamem a časem možná i dítě. Osud jí však rozdal úplně jiné karty...

Po povýšení na vedoucí obchodu se Gita setkala s nespokojeností ze strany mužských kolegů. Holt jejich ego neskouslo, že by jim měla šéfovat žena. Gita měla dobře našlápnuto, pak ale přišel firemní večírek s obchodními partnery. Události toho večera by nejraději úplně vymazala.

Jedna noc a vše je najednou jinak. Její tělo posloužilo jako nástroj k uspokojení Chrtovi, který na Gitino důrazné NE nebral ohledy. Zneužitá Gita se chce domoci spravedlnosti, a tak vše nahlásí, ovšem nemohla tušit, že má Chrt kontakty na vysokých postech a že jsou úplatní. Případ je odložen a Gita postupně ztrácí vše, čeho v životě dosáhla. Potácí se mezi úzkostmi a depresemi, až se jednoho dne rozhodne Chrtovi zničit život. Nic jiného než pomstu už totiž nemá.


Není to tak dávno, kdy její svět kvetl, vše bylo na vzestupu a ona se radovala z každého dne. Viděla život v růžových barvách! A pak... se něco zlomilo a přišel sešup. Pád z vrcholu až na samotné dno.
Jenže to netušila, jak může být hluboké.
Karma je strašně nespravedlivá!


Slovo proti slovu je silným příběhem se stejně silnou hrdinkou, jež se vyrovnává se znásilněním a všemi důsledky, které se s tím pojí.

Autorka Markéta Harasimová je s další svojí knihou ve skvělé formě. Ačkoli bylo téma příběhu opravdu náročné, spisovatelce se podařilo vyprávět Gitin životní osud naprosto uvěřitelné, tak moc, že v některých momentech z toho až mrazilo. Závěr knihy byl navíc výborně vygradovaný.

Po jazykové stránce je autorka rozpoznatelná pro svou typickou slovní zásobu, mezi kterou nechybí i nějaké ty lékařské termíny, které srozumitelně osvětluje. Čtenář si může být jist, že je vše ověřené, poněvadž si autorka vždy dělá důkladnou rešerši, což velice oceňuji.

Pasáže vyprávěné z Chrtovy perspektivy ve mně vzbuzovaly odpor. Jak mu vše může tak lehce projít? Kolika dalším ženám ještě ublíží?

Titul Slovo proti slovu je psychologickým dramatem ze života. Tematikou osloví zejména ženské publikum. Občas je potřeba sáhnout i po vážnějších tématech, aby nedocházelo k tomu, že lide pak přivírají oči, když se kolem nich děje bezpráví.


Název: Slovo proti slovu
Autor: Markéta Harasimová
Nakladatelství: MaHa
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Počet stran: 328
ISBN/EAN: 978-80-88363-21-7


Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství MaHa.