Solo Leveling - Chugong, Dubu

22.08.2023

Nepodceňujte nejslabší článek výpravy

Korejský Soul se potýká s opakovanými útoky monster. Naštěstí existují lovci s různými superschopnostmi, kteří procházejí portály do jeskyní, kde s nimi bojují. Každodenně se vydávají vstříc nebezpečí, za což si sice vydělají slušné peníze, avšak nastavují za ně vlastní krk.

Jinwoo Sung je lovec hodnosti E, což je vůbec nejnižší stupeň v lovecké asociaci. Za tu dobu, co provozuje loveckou činnost, se nesnažil postupovat na vyšší úroveň, nepotřebuje totiž riskovat, nýbrž přežít. Za vydělané peníze platí účty nemocnici, v níž se starají o jeho nemocnou matku. Ostatní lovci mu přezdívají "nejslabší lovec celého lidstva". Proto když se objeví na nejnovější výpravě do jeskyně plné příšer, nikdo si nedělá těžkou hlavu, Sungova přítomnost přece značí, že to bude snadné. Ach, jak se všichni mýlili...


I'M JUST A BIT STRONGER AND RECOVER SLIGHTLY FASTER THAN AN AVERAGE PERSON – IT'S EMBARRASSING TO CALL MYSELF A HUNTER.


Solo Leveling je fantasy manhwa s RPG prvky. Na rozdíl od japonské mangy se korejská manhwa čte jako běžná kniha, tedy zepředu dozadu a zleva doprava. Korejské komiksy dokazují, že jsou stejně zábavné a plné akce jako ty japonské. V češtině můžete znát například sérii Simon Sues (vydává nakladatelství Zanir) nebo pro "pamětníky" Kill Me, Kiss Me (vydával Egmont)

Příběh vychází z internetového románu, až poté se v roce 2018 objevila komiksová adaptace na korejské platformě KakaoPage, v Japonsku pak na předplatitelské službě Piccoma, anglická verze manhwy se objevila na stránkách Webnovel, Tappytoon a Tapas. Seriálová podoba měla být vysílána letos, ovšem společnost A-1 Pictures odložila start na první čtvrtletí roku 2024.

V angličtině je nyní venku šest svazků, přičemž sedmý svazek bude vycházet v srpnu. Série dohromady čítá třináct dílů a jeden vedlejší příběh, vytvořený na počest ilustrátora, jímž byl Jang Sung-rak aka Dubu, který zemřel v červenci 2022 na krvácení do mozku. Již teď víme, že tím dobrodružství z tohoto světa nekončí. V letošním roce bylo oznámeno pokračování s názvem Solo Leveling: Ragnarok.

Solo Leveling je plný nebezpečí, magie a překvapivých zvratů. Pěkně vykresluje lidskou povahu – strach, vypočítavost, zbabělost, odvahu atd. Sung je typickým hrdinou na okraji společnosti, který si chce prostě jet "sólo", splnit misi, přežít a pak znovu a znovu dokola. Manhwa víceméně vypráví klišoidní příběh o přerodu nejslabšího článku v silného "hráče". Není to nic nového pod sluncem, ale je to sakra zábavné a dechberoucí. V prvním svazku jsme se seznámili pouze se zlomkem nástrah, které na moderní obyvatele Koreje číhají.

Pokud máte rádi fantasy dobrodružství s mnoha postavami, nevadí vám násilné scény a baví vás sledovat vývoj postav v širším časovém horizontu, pak je Solo Leveling tou správnou volbou.

Název: Solo Leveling 1
Originální název: Solo Leveling 1 Vol. 1
Autor: Chugong
Ilustrace: Dubu (Studio Redice)
Nakladatelství: Yen Press, LLC
Rok vydání: 2021
Vydání: 1.
Počet stran: 320
ISBN/EAN: 978-1-9753-1943-4


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkujeme XZONE.CZ