Spisovatel - Lucie Salová

28.09.2023

Pikantní příběh ze světa ukrytého za řádky knih

Hana sní o tom, že jednou vydá vlastní knihu. Než k tomu ale dojde, potřebuje se uživit, a tak píše texty na zakázku, copywriterství ji sice baví, ale jakmile se nemusí věnovat práci, horlivě buší do klávesnice a vdechuje život svému románu.

K psaní neodmyslitelně patří i káva, a proto Hana často navštěvuje kavárny, je jako tornádo, které po sobě zanechává zkázu, ovšem právě její nešikovnost ji jednoho dne sblíží s jejím spisovatelským idolem – Adamem Ezrou.

Adam a Hana si vzájemně padnou do oka, a to co se nejprve tvářilo jako obyčejný flirt, přeroste v naprostou posedlost po blízkosti toho druhého. Hana nikdy nepoznala, jaké to je cítit dychtivé prsty na svém těle, protože její bývalý manžel trpěl hafefobií neboli strachem z doteků. S Adamem zažívá úplně novou zkušenost, je jako odjištěný granát, který vybuchuje pořád dokola.

S Adamem se Haně nabídne možnost poznat spisovatelský svět, nechce ale nic jen tak zadarmo, svou spisovatelskou dráhu si chce sama obhájit, rozhodně nechce nic ze známosti, to by její hrdost nedovolila. Prozatím si užívá spoustu sexuálního potěšení. Adam postupně Haně propadá čím dál tím víc, ale má strach, že jakmile o něm zjistí pravdu, opustí ho. Dokážou být k sobě upřímní? Je jejich vztah založený jen na sexu? A podaří se Haně prorazit v knižním světě?


Musí se ho dotknout, prostě musí vědět, jaký je spisovatelův dotyk. Jistě blahodárný… a opojný.


Lucie Salová se v knižních vodách nepohybuje poprvé. V roce 2021 jí taktéž u nakladatelství Epocha vyšel román s názvem Bez tváře, jehož recepce nebyla u českých čtenářů úplně nejhorší. Nyní přichází s novým příběhem, jenž rozezvučí struny téměř každé ženy. Spisovatel je totiž erotickým románem, který si nebere servítky a neostýchá se "erotiky bez obalu".

Nakladatelství Epocha ke svému rozjetému vlaku připojila nový vagon jménem erotika, do budoucna se tedy dočkáme více děl z tohoto ranku. Spisovatel je tak první vlaštovkou tohoto žánru pod nakladatelstvím, které nám přináší fantastickou četbu už od roku 2002.

Kniha vykresluje české prostředí, přičemž se nejvíc soustředí na spisovatelskou scénu, která je v tomto případě vnímána dosti naivním pohledem. Adam Ezra je autorem oblíbených thrillerů, jež se stávají předlohou pro filmy, jistě by se o takové osobnosti sem tam něco mihlo v novinách, ale neumím si představit, že by autor knih byl takovou celebritou, aby ho po Praze pronásledovali novináři nebo aby čekali na molu, až loď zakotví, a oni mohli vyzpovídat jeho novou přítelkyni. Uměla bych si něco takového představit třeba v Americe, avšak český knižní trh je příliš malý na to, aby vyvolával takovou senzacechtivost.

Autorka se nechala unést svou představivostí, kdy Hana prožívá takřka pohádkový příběh. Je to milé, romantické a žhavé. Mimo jiné jsou v knize nastíněna i problematická témata spojená s bipolární poruchou a hafefobií, což čtenáři trochu nastíní realitu soužití s takovým člověkem.

Co se týče žánru, jak už bylo zmíněno, jedná se o erotický román, do něhož autorka dokázala zakomponovat i dramatické prvky. Především závěr knihy je pěkně vygradovaný a napínavý, autorka přepnula mezi žánry a erotika se změnila v rodinné drama, ale musím říct, že mě to bavilo, i když na některé by to mohlo působit už překombinovaně.

Po jazykové stránce se mi líbilo, že autorka využívala neotřelé popisy sexuálních scén, některá její přirovnání mi přišla trefná a sexy. Dialogy byly plynulé, živé a zajímavé. Co rozhodně nelze upřít, je fakt, že autorka dokázala stvořit tři zajímavé osobnosti – Hanu, Ezru a Ali. Ali jsem měla asi nejradši, a to díky její prořízlé puse.

Spisovatel je četbou pro dospělé ženy, které hledají vzrušení a útěk od reality. Bonusem je nahlédnutí pod pokličku toho, co vše obnáší vydat knihu - a že to rozhodně není nic jednoduchého.

Název: Spisovatel
Autor: Lucie Salová
Nakladatelství: Epocha
Rok vydání: 2023
Vydání: 1.
Počet stran: 288
ISBN/EAN: 978-80-278-0130-5   


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkujeme nakladatelství Epocha.