T-Rex 2 letěl do vesmíru!

19.07.2022
Foto: Pixis.media
Foto: Pixis.media

Cesta na oběžnou dráhu dokázala, že novinka firmy Amazfit je skutečně extrémně odolná a připravená vydržet ty nejtvrdší podmínky.

Firma Amazfit, která je na předních příčkách v oblasti chytrých pomocníků pro zdravý životní styl a která je spojená se značkou Zepp Health, vyslala své nejnovější outdoorové hodinky s GPS - Amazfit T-Rex 2 do vesmíru, aby potvrdila jejich extrémní odolnost. Model nemá na současném trhu téměř žádnou konkurenci. Hodinky podtrhují možnosti a schopnosti značky Amazfit vyrobit outdoorové produkty, které zvládnout extrémní přírodní podmínky a zároveň uživatele budou inspirovat k tomu, aby dále rozvíjeli své instinkty.

Model T-Rex 2 je perfektním společníkem pro všechna outdoorová dobrodružství. Důkazem je i to, že prošel 15 testy armádního typu, které zahrnovaly mimo jiné odolnost proti vysokému a nízkému tlaku, extrémním teplotám sahajícím od mrazivých −40 °C po horkých 70 °C či intenzivním vibracím a nárazům, které měly během testů simulovat start do vesmíru a následný návrat.

Vše začalo ve Spojeném království ve městě Sheffield, kde se hodinky Amazfit T-Rex 2 dostaly na palubu ultralehké vesmírné lodi vybavené plně funkčními sledujícími a kontrolujícími systémy a také zabudovanou kamerou, která snímala zásadní momenty dvouapůlhodinového letu.

Chytré hodinky dosáhly výškového vrcholu ve zhruba 34,5 kilometru při rychlosti téměř 290 kilometrů za hodinu (182 mil za hodinu). Spolu s tím musely vydržet intenzivní tlak vzduchu, který byl nižší než 0,2 % toho, co zažíváme v nulové nadmořské výšce, a zároveň dokázaly svou rezistenci i v extrémně nízké teplotě sahající k −64 °C.

Během tohoto neuvěřitelného výletu se hodinky Amazfit T-Rex 2 plně spoléhaly na dvoupásmový systém určování polohy a pět satelitů, díky kterým bylo možné sledovat celou jejich cestu. Operační tým Sent Into Space přítomný na Zemi na svých vlastních hodinkách Amazfit T-Rex 2 v reálném čase sledoval dráhu letu kosmické lodi během jejího návratu na Zemi.

Po přistání tým Sent Into Space zhodnotil celou cestu a všechny výzvy, které chytré hodinky při letu musely překonat, a vyšlo najevo, že T-Rex 2 je outdoorový GPS model, který vydrží ty nejtvrdší podmínky.

"Na trhu je velké množství chytrých hodinek, ale jen velmi málo z nich bych byl ochoten vzít s sebou do extrémních podmínek jako například do Údolí smrti, na ledovce na Islandu nebo na mořský výlet do Pacifiku. T-Rex 2 jsou hodinky, které dokážou vyletět do vesmíru a vrátit se zpět bez jediného škrábnutí," komentoval let jeden z techniků, který se na vesmírném dobrodružství podílel.