Vše, co jste chtěli vědět o módě - Ada Bartlová

15.12.2018

Kniha o módě pro české ženy

Hledáte skutečně dobrou knihu o módě, která nebude zahrnovat hromadu pěkných obrázků a nákresů, nýbrž budou její náplní rady a tipy, jak se správně oblékat, jak se vyznat v materiálech a jak správně nakupovat? Pokud jsou vaše reakce souhlasné, pak je kniha Vše, co jste chtěli vědět o módě šitá právě na vás.

Autorkou knihy je Adéla (Ada) Bartlová, zakladatelka blogu Módní peklo, který funguje od roku 2010 a v roce 2012 za něj Ada dostala ocenění v podobě Křišťálové lupy v kategorii One (wo)man show. Za její slávou stojí suverénní kritika módních prohřešků na jedné straně a rady, jak najít a oživit svůj styl oblékání, na straně druhé. Kniha je jedinečná právě tím, že se zaměřuje pouze na české ženy, nesnaží se kopírovat styl Pařížanek, Američanek či Italek. Svým zaměřením na české obchody se kniha stává výborným pomocníkem.

Když se řekne móda, tak si každý představí útlé modelky na přehlídkových molech, ale móda přece není jen o přehlídkách. Kousek citu k módě si nese v sobě každý z nás a také jen na nás záleží, jestli se budeme o svůj zevnějšek zajímat více.

Hned ze začátku nás čeká seznámení s výrobními materiály, jakými jsou bavlna, len, vlna, kašmír, polyester, kůže a další. Tato kapitola vytahuje encyklopedicky ty nejdůležitější informace o daných materiálech, jak je od sebe rozeznávat, jak si jich všímat a jak rozpoznat, které jsou kvalitní a které nikoli. Také ženy učí, jak se o dané materiály starat, jak je prát, žehlit apod. Dále se dozvíme, jak funguje oděvní průmysl a jak se oblečení šije. Velmi užitečnou kapitolkou jsou tipy, jak se správně obléknout, aby vám to slušelo. Rozděluje ženy podle postavy, výšky, šířky atd. a doporučuje, co těmto typům nejvíce sluší. Vše je doplněno o jednoduché, avšak naprosto výstižné nákresy. Dále se dozvíme něco o barevné typologii. Opravdu nejde nosit všechny barvy, co se nám líbí na pohled, barva našeho šatníku by měla být uzpůsobena tomu, jak vypadáme.

Kniha se nezaměřuje pouze na běžné prádlo, jako jsou sukně, šaty, kabáty, ale obsahuje i mnoho rad, mimo jiné i jak si vybrat tu správnou podprsenku. Na konci je pak jakási módní přehlídka různých stylů.

Ke knize se budu jistě víckrát vracet, jelikož se nejedná o něco, co přečtete na jeden zátah a pak zaklidíte do knihovničky. Měla by sloužit jako takový rádce, ve kterém si můžete doma listovat a vždy se přiučit něčemu novému, nebo si osvěžit již známé věci. Vše, co jste chtěli vědět o módě přináší mnoho zajímavých informací jak pro "profesionály", tak i pro začátečníky, kteří by se do světa módy rádi ponořili. 

Název: Vše, co jste chtěli vědět o módě
Autor: Ada Bartlová
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Počet stran: 408
ISBN/EAN: 978-80-7565-330-7

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Jota.