Žádná chvíle není poslední - Petr Heteša

28.10.2018

Jeden proti všem!

Luc Degardin - bývalý voják, který si s pravidly a autoritami nikdy moc hlavu nelámal. Snad ani netřeba dodávat, že na to doplatil. Člověk jako on se ale neztratí! Nyní přednáší na Quanticu a má celkem úspěšnou živnost jako IT specialista. Jeho živobytím je vymazávat mrtvé z online prostředí. Práce je hodně a peníze se hodí - jeho spotřeba kokainu a alkoholu dokáže být totiž astronomická!

Při jedné své "prácičce" se dostane k počítači, který není tak úplně standardní - software v něm umístěný ho mylně inicializuje jako Red Point. A v tu chvíli začíná to pravé dobrodružství, vlastně ne, to pravé dobrodružství začíná chvilku poté, co objednavatelku Degardinových služeb zabije ten, jenž si přišel pro onen počítač a jenž měl být skutečným Red Pointem.

Hlavní hrdina se tak musí, zcela nepřipraven, potýkat s úkoly, které se vymykají jeho chápání. Do cesty se mu pletou lidé, o které nestojí, včetně agentů NSA a hlavně, hlavně to všechno tak nějak zavání mimozemšťany! Podaří se hlavnímu hrdinovi s tím vším popasovat a dokáže všem těm špatňákům nakopat zadek, nebo je to boj předem prohraný? To si budete muset sami zjistit na stránkách nové knihy Petra Heteši.

Sám za sebe musím říci, že jsem fanoušek české sci-fi a fantastiky, snažím se mít přehled o všech autorech z našeho knižního rybníčku a Hetešovy knihy patří mezi jedny z těch mých oblíbenějších. Přestože se vždy jedná o několika set stránkové cihličky, je třeba uznat, že se čtou skoro samy. Autorův styl vyprávění má prostě své kouzlo, odsýpá to, a tak je těžké knihu odložit, a to i v případě, kdy není zrovna úchvatná... tahle však je!

Opět se ocitáme v Baltimoru a opět dostáváme hrdinu, který vlastně není hrdinou a k životu potřebuje hlavně chlast a cigára (ó jak mu rozumím). Mohlo by se to zdát ohrané, ale ve skutečnosti čtenář těchto knih o nic jiného nestojí, nic jiného nepotřebuje. Máme tu příběh, který je našlapaný od začátku až do konce. Může se zdát předvídatelný, tím se nenechejte zmást. Zvraty v ději vás přesvědčí, že nic není tak, jak se zdá.

Kniha je plná hlášek, které občas balancují na hraně pochopitelnosti, trapnosti nebo potřeby dát titulní postavě, slušně řečeno, přes ústa. Samotný děj byl propracovaný, a třebaže někomu mohl přijít nedostatečný, tak ne, byl dotažený do posledního závitu. A konec? Doteď nějak nemohu uvěřit, že to takhle skončilo a doufám, že autor skončí v pekle!


Název: Žádná chvíle není poslední
Autor: Petr Heteša
Nakladatelství: Brokilon
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Počet stran: 444
ISBN/EAN: 978-80-7456-410-9