Zaslíbená Země Nezemě 10 - Kaiu Širai

08.05.2021

Boj o svobodu pokračuje

Musíme bojovat... A jít doslova smrti vstříc.

Děti z Grace Field House nepřestanou bojovat o svoji svobodu a o možnost lepšího, a především bezpečného, života pro všechny, jež jsou na speciálních farmách chovány jako potrava pro démony. Části z nich se útěk z farmy sice podařil, dostávají se však z bláta do louže.

Při pátrání po W. Minervovi se Emma, Ray a spol. ocitli v Goldy Pond, městečku, kde démoni pořádají utajené lovy dětí, karta se však nyní obrací a démoni zjišťují, že jejich kořist se nevzdá tak snadno. Schyluje se k převratu, na jehož konci budou mrtví... Otázkou zůstává, budou to démoni, nebo děti? Stane se z kořisti lovec?

Skupina odvážných jedinců vyvolala vzpouru proti démonům a jejich způsobu zábavy. Taktika dětí spočívá v chytře nastražených pastech a v uvažování vždy o jeden krok dopředu.Do karet jim hraje i to, že mají k dispozici speciálně upravené zbraně. Ale bude tohle všechno stačit? Přeci jen stojí proti silnému soupeři. Jak ale líčit past na předem připravené predátory?

Zatímco ostatní z party bojují na různých frontách, Emma se ocitá tváří v tvář nejnebezpečnějšímu protivníkovi, jímž je Arcivévoda Leuvis, kterého potřebuje pozdržet na tak dlouho, aby její přátelé mohli vyřídit zbytek skupiny démonů, kterou si rozdělili, aby je zvládli přemoct. Souboj na život a na smrt začíná.


Lov, při kterém nejde o život oběma stranám, si nezaslouží být nazýván lovem. A já si chci s vámi užít pravý lov.


10. svazek je nabitý akcí od začátku až do konce, jeho obsah je plný intenzivní brutality a násilí. Boji je věnován celý tento díl, a ačkoli příznivci akcí nabitých scén budou nejspíš potěšeni, mně zde chyběl nějaký výraznější posun v ději. Příběh stagnuje na místě, postavy se nijak nevyvíjí. Co se týče samotného spiknutí proti démonům, čekala jsem o trochu více propracovanější pasti a více taktizování. Celkově mi celý konflikt přišel osekaný a zjednodušený.

Co se mi však moc líbilo, bylo, že čtenář na kratičký okamžik nahlédl pod slupku jednoho z démonů a zjistil, že i tyto stvůry mohou truchlit, což je zcela nový aspekt, s nímž se v tomto svazku setkáváme vůbec prvně. Ukazuje zcela nečekaně i jinou emoci než jen potěšení ze zabíjení. Také historické okénko do doby vzniku Goldy Pond bylo super.

Kresba je opět výborná, velmi propracovaná s důrazem na detail. Posuka Demizu umí mistrně pracovat se stíny a věrohodně zachytit pohyb. Znázorněné prostředí, ať už les, úkryt, nebo městečko, působí plasticky a výborně doplňuje celý narativ. Ve tvářích postav jsou dobře čitelné jejich pocity a maskám démonů nelze nic vytknout, protože jsou naprosto dokonalé.

Stejně jako v každém svazku, tak i v tomto jsou nějaké ty bonusy, tentokrát si v bonusových humorných okénkách postavy plnými doušky užívají letní radovánky. A na konci je krok za krokem, jak nakreslit Emminy vlasy s její charakteristicky zahnutou loknou.

Do kalendářů si už teď můžete poznamenat, že 11. svazek této fantasy manga série vychází v červenci 2021.


Název: Zaslíbená Země Nezemě 10.
Originální název: Yakusoku no Neverland
Série: Zaslíbená Země Nezemě 10.
Scénář: Kaiu Širai
Kresba: Posuka Demizu
Překlad: Anna Křivánková
Nakladatelství: CREW
Rok vydání: 2021
Počet stran: 196
ISBN/EAN: 978-80-7679-009-4


Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství CREW.