Zrození Adepta - Alex Drescher

02.02.2018

Boj nikdy nekončí

Někdo se umí narodit, někdo holt ne. Prokop Koutný, ztroskotaný učitel v ztroskotaném světě v ztroskotané době. Copak mu asi na světě zbylo? Otec, po němž zdědil nadání Lovce je mrtvý, matka je královna vlkodlaků, co víc si přát? Co víc si přát? Snad jen neomezené schopnosti, které se vlastně ani nemusí nijak učit? Krásnou vyjku, jež i přes svou horkou hlavu Prokopovi pomáhá? Nebo armádu knížete elfů, která jde našemu hrdinovi po krku? Voilà! Kdo by to čekal?

Je tolik věcí, kvůli kterým se dá bojovat - ženy, sláva, moc, peníze a další jako třeba území. Zde je předmětem zájmu Ukrajina. Přetahuje se o ni Unie a Ruskoasijská federace. Déjà Vu? Kdyby ještě žil Putin, tak by jim ukázal, jak na to! Ještě že jsou tu strašliví Západorožci! Ti jsou totiž schopni cestou k Černobylu značně ponížit počty lidských vojáků. Pripjať, mrtvé město má totiž znovu ožít!

Prokop by si měl lépe vybírat lidi, či spíše tvory, se kterými se bude stýkat. Ačkoli Kyra - krásná vyjka - stojí po jeho boku, je zde mnoho takých, kteří by Prokopa viděli moc rádi mrtvého. O to víc, když v něm jedna odporná stará skřetí čarodějnice probudí schopnosti Adepta. Prokop tím získává moc, o které se mu ani nesnilo, a také se mu tím alespoň trošku zvyšuje pravděpodobnost přežití. Ovšem Regnis se nevzdává, nedovolí, aby ho kdokoli připravil o možnost stát se pánem světa. Proto svou pozornost upírá ke Světlaně, Prokopově matce a k samotnému mladému Koutnému. No prostě někomu stačí ke štěstí dát si ke sváče lidské srdce.

Jak taková situace asi může dopadnout? Kde je dobro a kde zlo? Můžou lidé přežít, když by je ti mocní ze světa Prolnutí rádi viděli mrtvé? Které z hlavních postav dřív rupnou nervy a utrhne se ze řetězu? Mnoho otázek, na něž najdete odpověď ve druhém díle série Světlo v temnotách. Jen rychle, zdá se totiž, že na světě je již více temnoty než toho světla!

Alex Drescher již dokázal, že psát umí, do širšího podvědomí čtenářů se sice dostal až tituly Lovcův odkaz a Zrození Adepta, ale knih má na svém kontě poněkud více, z těch známějších jmenujme třeba Tovaryše či Jeden z devíti. Jak to tak bývá, lidé zrají jako víno a stejně tak spisovatelé získávají zkušenosti počtem děl, které napíší, asi i proto mi Zrození Adepta přišlo jako nejlepší z toho, co autor stvořil. Když se zaměříme jen na sérii Světlo v temnotách, tak druhý díl oproti prvnímu je čtivější, dialogy jsou propracovanější, ubylo hlášek, které mnohdy byly v první knize až přehnaně nahuštěné. Je vidět, že se autor vyzná v magickém světě a ve všem okolo, co k tomu patří. Většinou bývají pokračování slabší než díly první, ale tady se nemusíte bát, že by tomu tak bylo. Ve Zrození se tak nesetkáváme pouze s vyjci, ale své místo zde mají různé magické bytosti - elfové, skřeti, čarodějnice, zombie, nekromanti a takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Proto věřím, že si zde na své přijdou jak fanoušci klasické, tak i novodobé fantasy a o zákusek nepřijdou ani milovníci military, které může nadchnout mnoho rozličných zbraní.

Kniha mne moc bavila, ale to po prvním dílu není nic zvláštního, už ten byl totiž moc fajn. Možná bych sice trošku zapracoval na rozsahu knihy, dle mého tam mohlo být o pár desítek stránek méně a tím by některé pasáže nepůsobily tak roztáhlým dojmem. Co se samotného dějovosti týká, k té nemám žádné vážnější výhrady. Kniha splnila vše, co jsem od ní očekával a možná i něco navíc. Za moji maličkost rozhodně doporučuji.

Název: Zrození Adepta (Světla v temnotách 2)
Autor: Alex Drescher
Nakladatelství: Fantom Print
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2017
Vydání: 1.
Počet stran: 416
ISBN/EAN: 978-80-7398-392-5

Za knihu mnohokrát děkujeme nakladatelství Fantom Print.