Kluci a děvčata, milujte zvířata...

26.06.2018

Dnešní článek nebude tak úplně knižní, ale na druhou stranu, co by byli knihomolové bez svých zvířecích miláčků... Dnes  vám představíme několik málo zvířátek, které nám dělají každý den o něco více radostnější a nejen nám!


Spisovatelka Markéta Harasimová nedávno přišla s knihou Z deníku kočičky Ťapičky. Dětské knížky máme mooooc rádi. Obzvláště, když se jedná o knížky se zvířátky. Něco málo o knize se dozvíte z naší recenze a také z rozhovoru se samotnou autorkou.

Ťapička má svůj živý předobraz, stejně tak Balónek. Markéta byla tak hodná a podělila se s námi o fotografie těchto dvou chlupáčů. :)


My samozřejmě také milujeme zvířátka hrozně moc! Máme doma staršího pejska, Ross je už důstojný osmnáctiletý pán, u kterého si občas říkáme, že nás snad i přežije. :) Také máme doma plaza s nezvyklým jménem pro toto stvoření, ale on ten náš Hroznýš královský je prostě jasná Leontýnka. 

Své místečko u nás mají i menší zvířátka - no menší... jedno naše morče by vydalo za dvě normální, ale pořád jsou to pro nás malincí miláčci. Žijí u nás dvě morčecí dámy s panem "kválíkem". Může se zdát, že černobílá Cornelie se zrzavou Amálkou žijí v pánském područí, ale náš králík Max je tak trošku stoupa, a tak si ty dvě z něho dělají podložku, matraci a vlastně mu lezou až na hlavu, doslova.

No a nakonec vám představíme nejnovějšího člena rodiny. Je jím naše malá britka, ctihodná císařovna Sisi. Jsou jí tři měsíce a už teď je to jasná vládkyně domácnosti. Tenhle malý ďáblík si okamžitě získal naše srdce a každý den se těšíme, až nám bude dělat radost (občas i starost) a my budeme dělat vše, aby u nás měla krásný život!

Kámoši jak blesk jsou kočka a pes!